Hlavní navigace

Pojem společně hospodařící domácnost

  • (neregistrovaný) 194.50.240.---

    27. 7. 2015 16:18

    Dobrý den,

    velmi prosím o radu. Řeším darování bytové jednotky na partnerku a zákon o dani z příjmu hovoří o osvobození bezúplatného příjmu od osoby se kterou poplatník žil nejméně po dobu jednoho roku před získáním bezúplatného příjmu ve společně hospodařící domácnosti a z tohoto důvodu pečoval o domácnost nebo byl na tuto osobu odkázán výživou.

    Může se za společně hospodařící domácnost považovat domácnost, kde jsem současný vlastník já (platím též prokazatelně veškeré výdaje na domácnost), partnerka a dcera zde mají trvalé bydliště, ale já mám trvalé bydliště na jiné adrese?

    Velmi děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 7. 2015 16:31

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: pojem společně hospodařící domácnost
      ZDP § 21e
      Obecná společná ustanovení o osobách
      (4) Společně hospodařící domácností se pro účely daní z příjmů rozumí společenství fyzických osob, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.

      O trvalém bydlišti se tam nic neuvádí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).