Hlavní navigace

Sleva na studenta (sám na sebe)

  • (neregistrovaný) 194.228.212.---

    29. 7. 2015 12:08

    Dobrý den,
    jak je to, prosím, s uplatněním slevy v tomto případě:
    student odmaturoval v červnu, o prázdninách vykonává nepojištěnou činnost a už dál ve studiu nepokračuje.
    Má o prázdninách nárok na slevu na studenta sám na sebe? Je mi jasné, že u nepojištěné výdělečné činnosti (jak u DPČ tak i u DPP) mu daň pokryje sleva na poplatníka, ale jde mi spíše o RZD nebo DP, kde by mu případné douplatnění slevy mohlo něco na daních vrátit.
    Posuzuje se nárok na tuto slevu stejně jako nárok na DZV, nebo ne? Setkala jsem se s názorem, že u této slevy se s posledními prázdninami už nepočítá.
    Za odpovědi děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 7. 2015 12:36

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: sleva na studenta (sám na sebe)
      Přímo v tomto § je uvedeno:

      "Dobou soustavné přípravy na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem se rozumí doba uvedená podle zvláštních právních předpisů pro účely státní sociální podpory,"

      V poznámkách je odkaz na § 12 - 15 zákona 117/1995 Sb.

    • 29. 7. 2015 12:49

      katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: sleva na studenta (sám na sebe)
      V ZDP je u obou slev odkaz na "zvl. předpisy" = ZoSSP, tak myslím, že je to stejně.

    • 29. 7. 2015 13:06

      Le (neregistrovaný) 194.228.212.---

      Re: sleva na studenta (sám na sebe)
      Dobrý den, děkuji Vám oběma za odpovědi. Hledala jsem na internetu a narazila jsem na výklad, kde se odkazují pouze na paragraf 12, což by znamenalo, že prázdniny se už nepočítají. Po Vašich odpovědích a prostudování ZDP už mám tedy jasno, díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).