Hlavní navigace

Prodej svého ošacení - výkaz příjmů ?

  • (neregistrovaný) 194.228.13.---

    30. 7. 2015 12:58

    Dobrý den,
    jsem na mateřské a prodávám po své malé dceři nějaké použité oblečení na bazárku.
    Jak je to prosím s takovými příjmy za prodej použitého oblečení ? Manžel mne pořád straší, že bych to měla někde vykazovat. To vážně musím ?
    Vždyť normální člověk si nevede žádné účetnictví, koupím bundu třeba za 500 (a nemám k ni už ani žádnou účtenku) a pak ji po sezoně třeba za 200 prodám.
    Nebo se to ze zákona nesmí?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2015 13:13

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Prodej svého ošacení - výkaz příjmů
      taky prodávám po svých dětech a domnívala jsem se, že jde o osvob. prodej dle §4 odst. 1 písm.c) ZDP

    • 30. 7. 2015 13:13

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Prodej / bazar / finanční úřad
      Pravděpodobně Váš manžel četl níže uvedené články, či podobné jinde na netu

      http://www.penize.cz/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/69473-prilezitostny-prodej

      http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/prodavate-na-aukru-danova-finta-neprojde-rozhodl-soud/r~i:article:728667/

      http://ekonomika.idnes.cz/bernak-zkouma-internetovy-prodej-posviti-si-nejen-na-aukro-p4m-/ekonomika.aspx?c=A100119_222547_ekonomika_iky

      http://faq.aukro.cz/clanek/19199/jsem-povinen-informovat-financni-urad-o-svych-vydelcich-na-a

      http://magazin.stahuj.centrum.cz/aukro-a-overovani-financnim-uradem/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).