Hlavní navigace

Neomluvená absence a svátek

  • (neregistrovaný) 178.72.251.---

    31. 7. 2015 8:33

    Prosím zkušené mzdové účetní o radu. Zaměstnanec měl před a po státním svátku neomluvené absence. Ve svátek neměl plánovanou směnu. Musí zaměstnavatel zaplatit zaměstnanci svátek? Myslím si, že svátek musíme zaplatit, zaměstnavatel nechce. Najdu oporu někde v zákoně? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2015 9:31

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Neomluvená absence a svátek
      Ve starém ZP bylo, že v případě, že den před svátkem a den po svátku měl zaměstnanec neomluvenou absenci, svátek se neproplácel. To však již v ZP není, takže svátek musíte proplatit. Oporou v zákoně pro vás je ZP § 115 odst. 3.

    • 31. 7. 2015 10:47

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>Prosím zkušené mzdové účetní o radu. Zaměstnanec měl
      >>>před a po státním svátku neomluvené absence. Ve
      >>>svátek
      >>>neměl plánovanou směnu. Musí zaměstnavatel zaplatit
      >>>zaměstnanci svátek? Myslím si, že svátek musíme
      >>>zaplatit, zaměstnavatel nechce. Najdu oporu někde v
      >>>zákoně?
      >>>Děkuji.
      >>
      >>Ve starém ZP bylo, že v případě, že den před svátkem
      >>a
      >>den po svátku měl zaměstnanec neomluvenou absenci,
      >>svátek se neproplácel. To však již v ZP není, takže
      >>svátek musíte proplatit. Oporou v zákoně pro vás je ZP
      >>§
      >>115 odst. 3.
      >
      >Děkuji a přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).