Hlavní navigace

OSVČ a datová schránka

  • (neregistrovaný) 212.20.71.---

    31. 7. 2015 9:23

    Dobrý den,
    prosím o informaci. Když si jako OSVČ zřídím datovou schránku, hlavně z toho důvodu, že kontrolní hlášení se bude muset posílat výhradně elektronicky, někde jsem četla, že FÚ pak přidělí nějaký kód bez kterého by odesílatel nebyl identifikovaný. Je to pravda a pokud ano, jak a kdy o tento kód požádat. Před zřízením datovky nebo až potom. Děkuji všem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2015 9:31

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: OSVČ a datová schránka
      Nemáte pomíchány povinnosti, vyplývající z podávání kontrolního hlášení DPH a dosud neschváleného zákona o elektronické evidenci tržeb?

    • 31. 7. 2015 9:56

      jaaninka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: OSVČ a datová schránka
      Myslím že ne, s účinností od 1.1.2016 se bude podávat kontrolní hlášení a to výhradně elektronicky. Je to speciální daňové tvrzený, které nenahrazuje přiznání k DPH a ni souhrnné hlášení, nahrazuje pouze výpis z evidence § 92. Vzorový formulář pro toto kontrolní hlášení je již zveřejněn na finanční správě s tím, že ještě může být do doby kdy začne platit, upraven. Toto je již schváleno na rozdíl od elektronických tržeb, jak píšete. Jedná se mi tedy pouze o tu identifikaci datovky pro FÚ. Ještě jednou děkuji.

    • 31. 7. 2015 10:49

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: OSVČ a datová schránka
      Ale pro zřízení datové schránky žádnou identifikaci datové schránky od FÚ nepotřebujete, resp. nemůžete nic takového od FÚ získat.

      Zřídíte si datovou schránku podnikající osoby, dostanete od Ministerstva vnitra České republiky Uživatelské jméno. FÚ v tomto procesu nijak nefiguruje, žádný kód FÚ pro datovou schránku nepřiděluje.

    • 31. 7. 2015 12:08

      jaaninka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: OSVČ a datová schránka
      Děkuji a přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).