Hlavní navigace

Povinnost registrace k DPH

  • (neregistrovaný) 88.208.111.---

    31. 7. 2015 15:32

    Podnikám jako OSVČ a poskytuji službu podnikateli mimo EU. Nemám žádné příjmy v tuzemku ani EU. Platí pro mne povinnost registrace k DPH při dosažení obratu 1 milion za posledních 12 měsíců?

    §4a definuje obrat jako plnění uskutečněná v tuzemku.

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2015 15:46

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Povinnost registrace k DPH
      Jaké služby, resp. podle kterého § ZDPH?
      Podle ustanovení § 9 odst. 1) ? Nebo podle § 10 a násl.?

      Pokud podle ustanovení § 9 odst. 1), tak bude tzv. místo plnění ve třetí zemi (tj. dle sídla odběratele) a pak nejste povinen se z tohoto důvodu registrovat v ČR k DPH.

    • 31. 7. 2015 17:54

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Povinnost registrace k DPH
      Nějak nerozumím tomu, že podnikáte jako OSVČ a nemáte žádné příjmy v tuzemsku ani EU.
      Jsou to tedy příjmy ze zdrojů mimo ČR a EU?
      Jste daňový rezident ČR?

    • 31. 7. 2015 18:17

      Polak (neregistrovaný) 88.208.111.---

      Re: Povinnost registrace k DPH
      >Nějak nerozumím tomu, že podnikáte jako OSVČ a nemáte
      >žádné příjmy v tuzemsku ani EU.
      >Jsou to tedy příjmy ze zdrojů mimo ČR a EU?

      Ano, všechny mé příjmy pocházejí od zahraničních firem.

      >Jste daňový rezident ČR?

      Ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).