Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka - dotazy

  • (neregistrovaný) 89.102.34.---

    3. 8. 2015 12:14

    Dobrý den, prosím o kontrolu k Prohlášení poplatníka:
    1) dodáno potvrzení o studiu - zápis do změn v Prohlášení v 07/15 (studium od 25.6.2015 do února VŠ)
    - uplatním už za mzdu za 07/2015? - nebo až následujícího měsíce po změně? a v ročním zúčtování už od 06/2015
    2) podepsané Prohlášení u jednoho zaměstnavatele - končí DPP, navazuje pracovní poměr(nepřekrývá se) u stejného zaměstnavatele - nutno podepsat prohlášení znovu?
    3) nevypsáno v Prohlášení uplatnění dítěte (PP již trvá) doplněno až v 07/15, ale nedodáno Potvrzení od manžela - od kdy uplatním?
    4) prosím o vysvětlení: "k předloženým dokladům přihlédne plátce daně počínaje kalend. měsícem následujícím po měsíci, v němž budou prokázány, - prokáže v 07/2015 - promítne za mzdu 07/2015 nebo až 08/2015??
    5) po RD bude nástup 1.9.2015 - mám nechat podepsat Prohlášení v září a potom zpětně od 01/2015 kvůli ročnímu zúčtování - dosud nebyl v roce 2015 žádný příjem

    moc děkuji za objasnění
    a přeji pěkný den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2015 12:22

      kkp (neregistrovaný) 89.102.34.---

      prosím - pomůžete
      mi s těmi "růžovkami", nerada bych uplatnila o měníc jinak
      děkuji!!

    • 4. 8. 2015 14:58

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Prohlášení poplatníka - dotazy
      >Dobrý den, prosím o kontrolu k Prohlášení poplatníka:
      >1) dodáno potvrzení o studiu - zápis do změn v
      >Prohlášení v 07/15 (studium od 25.6.2015 do února VŠ)
      >- uplatním už za mzdu za 07/2015? - nebo až
      >následujícího měsíce po změně? a v ročním zúčtování už od
      >06/2015

      zákon o daních z příjmů § 38k
      Uplatnění nezdanitelných částek ze základu daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění
      odst.1) K předloženým dokladům potvrzujícím skutečnost, že poplatník nebo vyživované dítě je studentem nebo žákem soustavně se připravujícím na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem, však plátce daně přihlédne již počínaje kalendářním měsícem, v němž budou tyto skutečnosti plátce daně prokázány.
      Prokázány v 7, uplatněno v 7.



      >2) podepsané Prohlášení u jednoho zaměstnavatele -
      >končí DPP, navazuje pracovní poměr(nepřekrývá se) u
      >stejného zaměstnavatele - nutno podepsat prohlášení znovu?

      nechávám na další řádek podepsat pro další pracovněprávní vztah

      >3) nevypsáno v Prohlášení uplatnění dítěte (PP již
      >trvá) doplněno až v 07/15, ale nedodáno Potvrzení od
      >manžela - od kdy uplatním?

      uplatní se až dodá všechna potřebná potvrzení

      >4) prosím o vysvětlení: "k předloženým dokladům
      >přihlédne plátce daně počínaje kalend. měsícem následujícím
      >po měsíci, v němž budou prokázány, - prokáže v
      >07/2015 - promítne za mzdu 07/2015 nebo až 08/2015??

      prokáže v 7, uplatní se v 8 až na případ, kdy se narodí dítě a nebo začne studium - tam se uplatní už v tom měsíci

      >5) po RD bude nástup 1.9.2015 - mám nechat podepsat
      >Prohlášení v září a potom zpětně od 01/2015 kvůli
      >ročnímu zúčtování - dosud nebyl v roce 2015 žádný příjem

      ano, podepíše při nástupu (pokud nemá podepsané jinde) pro roční zúčtování stačí podepsané za měsíce, kdy byl příjem

      >
      >moc děkuji za objasnění
      >a přeji pěkný den
      >

    • 5. 8. 2015 14:07

      kkp (neregistrovaný) 89.102.34.---

      moc Vám děkuji!!!
      >>Dobrý den, prosím o kontrolu k Prohlášení poplatníka:
      >>1) dodáno potvrzení o studiu - zápis do změn v
      >>Prohlášení v 07/15 (studium od 25.6.2015 do února VŠ)
      >>- uplatním už za mzdu za 07/2015? - nebo až
      >>následujícího měsíce po změně? a v ročním zúčtování už
      >>od
      >>06/2015
      >
      >zákon o daních z příjmů § 38k
      >Uplatnění nezdanitelných částek ze základu daně z
      >příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, slevy na dani
      >podle § 35ba a daňového zvýhodnění
      >odst.1) K předloženým dokladům potvrzujícím
      >skutečnost, že poplatník nebo vyživované dítě je studentem nebo
      >žákem soustavně se připravujícím na budoucí povolání
      >studiem nebo předepsaným výcvikem, však plátce daně
      >přihlédne již počínaje kalendářním měsícem, v němž budou
      >tyto skutečnosti plátce daně prokázány.
      >Prokázány v 7, uplatněno v 7.
      >
      >
      >
      >>2) podepsané Prohlášení u jednoho zaměstnavatele -
      >>končí DPP, navazuje pracovní poměr(nepřekrývá se) u
      >>stejného zaměstnavatele - nutno podepsat prohlášení
      >>znovu?
      >
      >nechávám na další řádek podepsat pro další
      >pracovněprávní vztah
      >
      >>3) nevypsáno v Prohlášení uplatnění dítěte (PP již
      >>trvá) doplněno až v 07/15, ale nedodáno Potvrzení od
      >>manžela - od kdy uplatním?
      >
      >uplatní se až dodá všechna potřebná potvrzení
      >
      >>4) prosím o vysvětlení: "k předloženým dokladům
      >>přihlédne plátce daně počínaje kalend. měsícem
      >>následujícím
      >>po měsíci, v němž budou prokázány, - prokáže v
      >>07/2015 - promítne za mzdu 07/2015 nebo až 08/2015??
      >
      >prokáže v 7, uplatní se v 8 až na případ, kdy se
      >narodí dítě a nebo začne studium - tam se uplatní už v tom
      >měsíci
      >
      >>5) po RD bude nástup 1.9.2015 - mám nechat podepsat
      >>Prohlášení v září a potom zpětně od 01/2015 kvůli
      >>ročnímu zúčtování - dosud nebyl v roce 2015 žádný
      >>příjem
      >
      >ano, podepíše při nástupu (pokud nemá podepsané jinde)
      >pro roční zúčtování stačí podepsané za měsíce, kdy byl
      >příjem
      >
      >>
      >>moc děkuji za objasnění
      >>a přeji pěkný den
      >>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).