Hlavní navigace

Srážk.daň z úroku Bú - spolek

  • (neregistrovaný) 91.236.40.---

    4. 8. 2015 16:19

    Jsme veřejně prospěšný poplatník, spolek, na jaře jsme změnili banku na GE a tato nám nestrhává 15% srážkovou daň z úroku na běžném účtu. Úřednice mi řekla, že si máme zdanit ve svém DP jako ostatní, že daň sráží pouze FO. Já si myslím,že od 2014 by nám měli srážet. Máte někdo podobnou zkušenost a poradíte,co s tím? Díky Zuzka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2015 16:28

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: srážk.daň z úroku Bú - spolek
      Jste veřejně prospěšný poplatník, který je
      a) veřejnou vysokou školou,
      b) veřejnou výzkumnou institucí,
      c) poskytovatelem zdravotních služeb, který má oprávnění k poskytování zdravotních služeb podle zákona upravujícího zdravotní služby,
      d) obecně prospěšnou společností,
      e) ústavem.
      ?

      Pokud ne, tak banka nemůže podle § 36 odstavec 9) ZDP postupovat.

    • 4. 8. 2015 16:46

      zuza33 (neregistrovaný) 91.236.40.---

      Re: srážk.daň z úroku Bú - spolek
      Opírala jsem se o toto sdělení finanční správy, ale napsala jsem blbě sazbu daně - má být srážková 19%. Jsme spolek a jsme tam uvedeni ve výčtu subjektů, kterým se má úrok danit srážkou. V předcházející bance nám úrok sráželi.

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2014/upozorneni-na-novou-upravu-zdanovani-uroku-z-uctu-u-vybranych-verejne-prospesnych-poplatniku-a-svj-4741

      Díky za reakci. Z.

    • 4. 8. 2015 16:54

      zuza33 (neregistrovaný) 91.236.40.---

      Re: srážk.daň z úroku Bú - spolek
      A pokud dobře čtu ten paragraf 36 odst.9 tak zvl.sazba daně 19% se právě použije, pokud jste veřejně prospěšný poplatník(to jsme), ale nejste současně obec, kraj, vys.škola, ops,ústav...A my jsme spolek. Takže by se měla použít.

    • 4. 8. 2015 17:08

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: srážk.daň z úroku Bú - spolek
      Reklamujte písemně u své banky s uvedením příslušných §§ ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).