Hlavní navigace

Jednatel spol. a náhrada za st. svátek

• (neregistrovaný) 37.48.49.---

5. 8. 2015 0:56

Zdravím a potřebovala bych poradit. Jednatel společnosti uzavřel Smlouvu o výkonu funkce k 1.7.2015 a vyplácená odměna je 30.000,- měsíčně. Ve smlouvě má uvedeno, že bude pracovat 40 hodin týdně a pracovní doba je pružná, stanovuje si jí tedy sám. Ve Smlouvě není uveden nárok na dovolenou atd. Nyní mu budu vystavovat první mzdu a zde se chci zeptat na konkrétní případ tento resp. minulý měsíc. V měsíci červenci byl jeden státní svátek a k tomuto míří můj dotaz. Ostatní klasičtí zaměstnanci mají svátek proplácen náhradou, ale domnívám se, že v případě jednatele, který nemá pevně stanovenou dobu výkonu funkce by měla být mzda 30.000,- bez náhrad, tedy na Výplatní pásce bude uvedeno 30.000,- hrubého, Státní svátky 0 dní, Náhrady za svátek 0 Kč. Souhlasíte dle výše napsaných parametrů smlouvy s mým postupem nebo byste volili jiný?

Předem mockrát děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 8. 2015 11:39

VH

Re: Jednatel spol. a náhrada za st. svát
      Nepíšete, že by jednatel byl zároveň zaměstnanec, takže nemá mzdu, ale odměnu za výkon funkce. Nemá pracovní dobu, výkon funkce není časově ohraničen.

• 5. 8. 2015 15:26

Marta S. (neregistrovaný) 37.48.53.---

Děkuji za odpověď. Ano jednatel není zaměstnancem, mzda mu bude vyplácena pouze na základě Smlouvy o výkonu funkce. Je tedy správně pokud svátek, nesvátek bude odměna vždy 30.000,-? Trochu mě mate formulace ve smlouvě, kde má vyčísleno 40 hodin týdně. Na druhou stranu je zde uvedeno, že má pružnou dobu čili zmíněných 40 hod mohl vykonat v jiných dnech. Moc děkuji za upřesnění.

• 5. 8. 2015 16:22

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Podle mně to ujednání 40 h je nesmyslné. On, jako jednatel, nemá žádnou pracovní dobu, ani pružnou, ani nepružnou. On je jednatelem furt. A za to má odměnu 30 tis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).