Hlavní navigace

OT zelená úspora

• (neregistrovaný) 194.228.11.---

5. 8. 2015 9:58

dobrý den,
    prosím nevím někdo jak je to se zelenou úsporou? vůbec nevím jak začít, na internetu jsem něco našla ale ne odpovědi na moje otázka. Opravujeme dům, nová střecha a okna -dělala firma, budeme zateplovat, to bude dělat můj manžel. Neví někdo jak máme začít, jestli máme nárok na dozaci? Asi budeme potřebovat nějaký odborný posudek, nevíte jaká firma se tím zabývá, co zadat do vyhledávače? Kde najít formulář? jak vůbec probíhá takový postup a lze nějak přibližně si spočítat, zda vůbec má cenu se do toho pouštět? děkuji za každou radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 8. 2015 10:49

xy5

Re: OT zelená úspora
      také jsem se o to kdysi zajímala
      myslím, že nebudete mít nárok, neboť to musí dělat vybraná firma
      Vy už máte od firmy provedené, tudíž už nemůžete žádat a jestli bude manžel zateplovat (svépomocí), tak také nebudete mít nárok
      ale nechám se inspirovat ostatními odpověďmi. Teď třeba jsme přemýšleli nad novým kotlem. Jenže platit za kotel třeba 70tis., jenom kvůli tomu, aby člověk dostal nějakou dotaci, to raději koupím kotel bez dotace, který vyjde ještě méně než zaplatím částku ke které bych dostala dotaci. Zelená úsporám mi připadá, že je to velký humbuk, aby se vyhodily peníze z EU a stát. rozpočtu.

• 5. 8. 2015 11:18

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Já jsem četla, že letos platí jiná, méně přísná pravidla. Prý už není daný seznam firem, které to musí dělat, snad lze dělat i svépomocí a o dotaci se může žádat i poté, co byly práce provedeny (asi je tam nějaká doba, dokdy poté). A už nemusí být uděláno všechno, co dříve muselo být.

• 5. 8. 2015 11:23

xy5

tak to by bylo fajn, protože dřív mi to připadalo, že je to dělané pro firmy, aby se "napakovaly". Protože ty ceny byly mnohem nadsazené než když to člověk zvládl bez dotací.

• 5. 8. 2015 11:45

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

Myslíte níže uvedenou zelenou úsporám?

4322 žádostí za více než 995 milionů korun, NZÚ pro rodinné domy je vyčerpána. Příjem žádostí skončil.
      Publikováno: 16. 7. 2015

http://www.novazelenausporam.cz/clanek/4322-zadosti-za-vice-nez-995-milionu-korun-nzu-pro-rodinne-domy-je-vycerpana-prijem-zadosti-skoncil/

• 5. 8. 2015 13:05

b.b. (neregistrovaný) 194.228.11.---

děkuji vaše názory a odkazy, manžel s tím přišel včera, už jednou jsme nad tím přemýšleli, ale jak se tady psalo, muselo to být od určité firmy, takže nám to vyšlo lépe bez dotace. Jen nevím, žádat musíte před nebo po? Okna máme od prosince 2014 a střešní od léta 2013, nemáme ještě dveře a zateplení, fasádu, to bude manžel dělat sám, je zedník

• 5. 8. 2015 13:25

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

Základní pravidla / již ale bylo ukončeno a ale nikdo neví, co bude v pravidlech příští rok. Pokud vůbec ještě nějaké dotace budou

http://www.novazelenausporam.cz/zadatele-o-dotaci/rodinne-domy/2-vyzva-rodinne-domy/

• 5. 8. 2015 13:40

mickeymouse (neregistrovaný) 195.39.86.---

Ten čas a peníze (btw. čas jsou peníze), co byste museli vložit do zateplení, abyste na ně získali dotaci, to je úplně masakr. Napakují se na tom "konzultantské firmy", které vám ochotně se zajištěním poradí. Krom toho si musíte vybrat z vybraných dodavatelů. Ti musí být schváleni, jinak to prostě nejde.

Učit se čerpat dotace je totéž jako učit se krást. Je to jen zabalené do krásného slovníku. Pořád to ale zůstává v rovině lumpárny a krádeže. Místo toho by měli snížit daně a nechat obyčejné lidi, ať se rozhodnou sami, co si pořídí za své.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).