Hlavní navigace

Úmrtí zam-nce

  • (neregistrovaný) 213.226.232.---

    7. 8. 2015 10:16

    Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, zda jsem udělala vše správně. V naší firmě na pracovišti umřel zam-ec, nebyl to pracovní úraz, udělala jsem odhlášky na ZP a SP, ukončen PP dle §48 odst. 4 ZP. Po uzávěrce ještě odešlu ELDP a dále bych se chtěla ještě zeptat, dnes nám přišlo z magistrátu jeho úmrtní list, je to můj první případ, takže nevím, zda to poslal magistrát správně, nebo ho mám předat jeho rodině???
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 8. 2015 10:30

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: úmrtí zam-nce
      Jeszli má rodinu, tak podle mého názoru¨orig. patří rodině. Když tak bych si pořídila kopii pro příp. problém v budoucnu ? :-( - přece jen stalo se to na pracovišti.

    • 7. 8. 2015 10:32

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: úmrtí zam-nce
      Ještě rodině pošlete Potvrzení o výši příjmů a zálohách na daň k DP za období, kdy u vás pracoval.

    • 7. 8. 2015 10:46

      majda77 (neregistrovaný) 213.226.232.---

      Re: úmrtí zam-nce
      Děkuji
      Ještě jsem se zapomněla zeptat, firma mu bude ještě v říjnu vyplácet za měsíc červenec (vyplácíme čtvrtletně) odměnu za funkci člena dozorčí rady. Neměla bych správně to Potvrzení o výši příjmů vystavit až po vyplacení i těch odměn?? Oni na to mají půl roku podat daňové přiznání, jak jsem se dočetla tady v diskuzích. A jinak vše budu vyplácet tedy pokladnou, příjmy nedosáhly více jak jeho trojnás. prům. výdělek.

    • 7. 8. 2015 10:49

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: úmrtí zam-nce
      Ano, víte-li,že budete vyplácet ještě odměnu po skončení p.p., vystavte Potvrzení až potom. Na ELDP to bude ve dvou řádcích,pokud je z toho pojistné.

    • 7. 8. 2015 10:54

      majda77 (neregistrovaný) 213.226.232.---

      DĚKUJI p. Jiřino H., hezký den
      >>>>>Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, zda jsem
      >>>>>udělala vše správně. V naší firmě na pracovišti umřel
      >>>>>zam-ec, nebyl to pracovní úraz, udělala jsem odhlášky
      >>>>>na ZP a SP, ukončen PP dle §48 odst. 4 ZP. Po
      >>>>>uzávěrce
      >>>>>ještě odešlu ELDP a dále bych se chtěla ještě zeptat,
      >>>>>dnes nám přišlo z magistrátu jeho úmrtní list, je to
      >>>>>můj první případ, takže nevím, zda to poslal
      >>>>>magistrát
      >>>>>správně, nebo ho mám předat jeho rodině???
      >>>>>Děkuji
      >>>>Jeszli má rodinu, tak podle mého názoru¨orig. patří
      >>>>rodině. Když tak bych si pořídila kopii pro příp.
      >>>>problém v budoucnu ? :-( - přece jen stalo se to na
      >>>>pracovišti.
      >>> Ještě rodině pošlete Potvrzení o výši příjmů a
      >>>zálohách na daň k DP za období, kdy u vás pracoval.
      >>
      >>Děkuji
      >>Ještě jsem se zapomněla zeptat, firma mu bude ještě v
      >>říjnu vyplácet za měsíc červenec (vyplácíme
      >>čtvrtletně) odměnu za funkci člena dozorčí rady.
      >>Neměla bych
      >>správně to Potvrzení o výši příjmů vystavit až po
      >>vyplacení i těch odměn?? Oni na to mají půl roku podat
      >>daňové
      >>přiznání, jak jsem se dočetla tady v diskuzích. A
      >>jinak vše budu vyplácet tedy pokladnou, příjmy
      >>nedosáhly
      >>více jak jeho trojnás. prům. výdělek.
      >Ano, víte-li,že budete vyplácet ještě odměnu po
      >skončení p.p., vystavte Potvrzení až potom. Na ELDP to bude
      >ve dvou řádcích,pokud je z toho pojistné.

    • 7. 8. 2015 11:14

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: DĚKUJI p. Jiřino H., hezký den
      Daňový řád § 239b
      Plnění daňové povinnosti osobou spravující pozůstalost

      (4) Osoba spravující pozůstalost je povinna podat řádné daňové tvrzení do 3 měsíců ode dne smrti zůstavitele, a to za část zdaňovacího období, která uplynula přede dnem jeho smrti; tuto lhůtu nelze prodloužit.

    • 7. 8. 2015 11:35

      majda77 (neregistrovaný) 213.226.232.---

      Re: DĚKUJI p. Jiřino H., hezký den
      to co tady píšete, se ale týká nemovitostí 3 měsíce

    • 7. 8. 2015 12:07

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: DĚKUJI p. Jiřino H., hezký den
      >>>>>>>>Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, zda jsem
      >>>>>>>>udělala vše správně. V naší firmě na pracovišti umřel
      >>>>>>>>zam-ec, nebyl to pracovní úraz, udělala jsem odhlášky
      >>>>>>>>na ZP a SP, ukončen PP dle §48 odst. 4 ZP. Po
      >>>>>>>>uzávěrce
      >>>>>>>>ještě odešlu ELDP a dále bych se chtěla ještě zeptat,
      >>>>>>>>dnes nám přišlo z magistrátu jeho úmrtní list, je to
      >>>>>>>>můj první případ, takže nevím, zda to poslal
      >>>>>>>>magistrát
      >>>>>>>>správně, nebo ho mám předat jeho rodině???
      >>>>>>>>Děkuji

      >>>>>
      >>>>>Děkuji
      >>>>>Ještě jsem se zapomněla zeptat, firma mu bude ještě v
      >>>>>říjnu vyplácet za měsíc červenec (vyplácíme
      >>>>>čtvrtletně) odměnu za funkci člena dozorčí rady.
      >>>>>Neměla bych
      >>>>>správně to Potvrzení o výši příjmů vystavit až po
      >>>>>vyplacení i těch odměn?? Oni na to mají půl roku
      >>>>>podat
      >>>>>daňové
      >>>>>přiznání, jak jsem se dočetla tady v diskuzích. A
      >>>>>jinak vše budu vyplácet tedy pokladnou, příjmy
      >>>>>nedosáhly
      >>>>>více jak jeho trojnás. prům. výdělek.
      >>>>Ano, víte-li,že budete vyplácet ještě odměnu po
      >>>>skončení p.p., vystavte Potvrzení až potom. Na ELDP
      >>>>to
      >>>>bude
      >>>>ve dvou řádcích,pokud je z toho pojistné.
      >>
      >>
      >>Daňový řád § 239b
      >>Plnění daňové povinnosti osobou spravující
      >>pozůstalost
      >>
      >>(4) Osoba spravující pozůstalost je povinna podat
      >>řádné daňové tvrzení do 3 měsíců ode dne smrti
      >>zůstavitele, a to za část zdaňovacího období, která
      >>uplynula
      >>přede dnem jeho smrti; tuto lhůtu nelze prodloužit.
      >>
      >
      >to co tady píšete, se ale týká nemovitostí 3 měsíce


      To snad ne, zkuste si přečíst třeba Pokyny pro podání Přiznání k dani z příjmu fyzických osob

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5405-1_22.pdf?201508071200

      Postup při vyplnění DAP písmeno I. úmrtí

    • 10. 8. 2015 12:40

      Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

      Re: DĚKUJI p. Jiřino H., hezký den
      Těch 6 měsíců platilo dříve, řešila jsem před 4 lety. Později byla lhůta zkrácená, nevím kdy. Teď je to opravdu 3 měsíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).