Hlavní navigace

Užívání části pozemku DPH

  • (neregistrovaný) 90.182.46.---

    11. 8. 2015 15:08

    Dobrý den,
    na základě Smlouvy o užívání pronajímáme dlouhodobě společenství vlastníků pozemek k parkování.
    Jsme plátci DPH, SVJ nejsou. Ve smlouvě je uvedena částka na rok Kč 1 000,-
    Můžeme fakturovat osvobozeno od DPH?
    Nebo musíme k částce připočítat DPH, případně z částky ve smlouvě odvést DPH?
    Prosím o radu. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2015 10:09

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Užívání části pozemku DPH
      dle mého názoru není pronájem míst k parkování osvobozen od DPH - viz §56a odst. 1 písm. b) ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).