Re: Dovolená - přechod z 1/2 na celý úva
Jen dodávám, že výše úvazku nemá vliv na počet dní, na které mu vznikl nárok (předpokládám pravidelnou pracovní dobu). Jen mu za dovolenou zaplatíte tolik hodin, na kolik má v době čerpání nasmlouvaný úvazek. (kdyby čerpal dovolenou od 18.5. do 30.6., dostal by za jeden den 4 hodiny, od července dostane zaplaceno 8 hodin)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
17. 8. 2015 13:36
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s přepočtem dovolené v tomto případě. Pracovní poměr vznikl 18/5/2015 na neurčito jako poloviční, 4 hod. denně. Od července však zaměstnanec pracuje na celý úvazek, tj. 8 hod. denně. Firma dává 20 dní dovolené. Počítám správně, když počítám takto: Nárok na dovolenou za 2015 je 7/12 z 20, tj. 11,5 dne. Dovolená za červen by se měla snížit na hodnotu poloviny původního nároku z 1/2 úvazku. Nárok za celý úvazek (6 měsíců) je 10 dnů + 1/2 z 1,5 ne = 10,75 dnů, tj. 10,5 dne. Počítám správně?
Moc děkuji za odpovědi.