Hlavní navigace

Mateřská-jak správně?

• (neregistrovaný) 85.71.100.---

18. 8. 2015 15:16

Dobrý den,prosím mzdovky,poradíte mi,jak správně dělat mateřskou zaměstnankyni,když u nás nastoupila na mateřskou dne 20.6.2013 a porod byl 2.8.2013 a doted na rodičovské. Dostala jsem ale zase novou žádost o pomoc v mateřství od 17.8.2015,kdy porod bude pravděpodobně 28.9.. Jak to mám tedy zavést v účetnictví? Jaký průměr použít? A pokud si nevybrala dovolenou doposud,zbývá jí tam 30dnů,tak co s tím? Mám to tedy opět nahlásit na VZP?
    Děkuji moc za rady a pomoc, v tomto jsem opravdu velmi nezkušená a nerada bych něco udělala špatně.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2015 15:33

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: Mateřská-jak správně?
      Jak to zadáte do programu nevím, protože neznám Váš program. Každopádně pokud od 17.8. nastupuje na MD, tak jí 16.8. končí rodičovská dovolená. Tu žádost o MD pošlete na sociálku a k tomu přiložíte přílohu s výdělky - jestliže v předchozích 12ti měsících neměla žádný pojištěný příjem - mzdu (jako že určitě ne), tak vyhledáte nejbližší kalendářní rok zpětně, ve kterém měla nějaký pojištěný příjem a aspoň 30 pojištěných dnů.
      Jestliže si po skončení první mateřské (mezi MD a RD) nevybrala řádnou dovolenou, tak jí stále zůstává schovaná. K ní přibude nová řádná dovolená v důsledku tady té druhé mateřské a všechno si to bude moci vybrat po skončení této druhé mateřské, ještě před nástupem na rodičovskou, pokud o toto čerpání dovolené požádá.
      Na VZP teď nic nehlásíte, vždyť ji pořád máte hlášenou pod kódem M ještě od první mateřské a takto hlášená zůstane.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).