Hlavní navigace

Oprava slevy na dani na dítě

• (neregistrovaný) 193.85.240.---

19. 8. 2015 6:15

Zaměstnanec si uplatňoval slevu na dani na syna, kterému je 19 let a k 30.6.2015 skončil studium na střední škole. Od 1.7.2015 měl nastoupit do zaměstnání a tudíž jsem slevu ve mzdě za 7/2015 již neuplatnila. Nyní přišel zaměstnanec s tím, že syn nepracuje ani není v evidenci ÚP a chce tuto slevu za červenec zpětně uplatnit. Musím mu tuto slevu poskytnout už ve mzdě za srpen, nebo tak jak bych chtěla já až v rámci RZD za rok 2015? Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 8. 2015 6:26

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Oprava slevy na dani na dítě
      Pokud vám zaměstnanec napsal v prohlášení do změn ukončení daňového zvýhodnění k 30.6.2015, pak bych dopočítala až v RZD.

• 19. 8. 2015 6:54

Marbor (neregistrovaný) 193.85.240.---

Děkuji. Ano podepsal. A pokud bych se rozhodla opravit v příští výplatě, musím podávat na FÚ vyúčtování? Děkuji

• 19. 8. 2015 7:10

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Vy jste postupovala správně, takže bych dorovnání nechala až na RZD. Pokud byste provedla v příští výplatě opravu, pak byste musela v příštím roce ve vyúčtování zálohová daně zpracovat i přílohu.

• 19. 8. 2015 10:05

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Také bych to nechala na RZD. Opravu provádím jen když chybu zaviním já (např. mi včas nahlásí narození dítěte a já na to zapomenu a zvýhodnění za ten měsíc nedám).
      V uvedeném případě bych zpětně opravu nedělala, ani kdyby mně to ukončení studia a konec uplatňování zvýhodnění v prohlášení nepodepsal. Jestliže dítě zaměstnance odmaturuje a já od něj nezískám pro červenec (a srpen) prohlášení, že po celý měsíc nemá pojištěný příjem ani podporu, případně doložení zápisu na VŠ, prostě když nemám nic v ruce, tak zvýhodnění pro prázdniny raději zastavím. A až se ukáže, jak to je, srovnám to v RZD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).