Hlavní navigace

Měsíční plátce, přechod na kvartál.

  • (neregistrovaný) 95.173.83.---

    25. 8. 2015 14:30

    Prosím o radu. Jsem měsíční plátce, datum registrace 1.7.2014. Mohu po uplynutí celého násl. roku 2015 požádat o změnu na kvartálního plátce? Co to pro mně obnáší. Mám v majetku počítač nad 40. tisíc, ale to by nemělo mít vliv, když zůstanu nadále plátcem DPH, je to tak? Kdy mohu žádat, hned v lednu 2016? Děkuji za Vaše rady. Mat

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2015 14:35

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál.
      Oznámíte na Přiznání k DPH za 12/2015
      První strana

      Zákon o DPH
      § 99a
      Změna zdaňovacího období
      (1) Plátce se může rozhodnout, že jeho zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní čtvrtletí, pokud
      a) jeho obrat za bezprostředně předcházející kalendářní rok nepřesáhl 10000000 Kč,
      b) není nespolehlivým plátcem,
      c) není skupinou a
      d) změnu zdaňovacího období oznámí správci daně do konce měsíce ledna příslušného kalendářního roku.

    • 25. 8. 2015 15:00

      matš (neregistrovaný) 95.173.83.---

      Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál.
      >>Prosím o radu. Jsem měsíční plátce, datum registrace
      >>1.7.2014. Mohu po uplynutí celého násl. roku 2015
      >>požádat o změnu na kvartálního plátce? Co to pro mně
      >>obnáší. Mám v majetku počítač nad 40. tisíc, ale to
      >>by
      >>nemělo mít vliv, když zůstanu nadále plátcem DPH, je
      >>to
      >>tak? Kdy mohu žádat, hned v lednu 2016? Děkuji za
      >>Vaše
      >>rady. Mat
      >
      >Oznámíte na Přiznání k DPH za 12/2015
      >První strana
      >
      >Zákon o DPH
      >§ 99a
      >Změna zdaňovacího období
      >(1) Plátce se může rozhodnout, že jeho zdaňovacím
      >obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní
      >čtvrtletí, pokud

      Dobrý den, jsem z toho trošku v lese, na přední str. DPH je kolonka, zda podávám za měsíc či čtvrtletí... v prosinci ještě uvedu 12. měsíc, ne? Ale jak bude FÚ vědět, že v lednu a v únoru nic nepřijde, měl bych mu dát nějako žádost či info, ne? Pak v dubnu uvedu 1. čtvrtletí, to je mi jasné, ale nevím, jak dám vědět FÚ... Děkuji.
      >a) jeho obrat za bezprostředně předcházející
      >kalendářní rok nepřesáhl 10000000 Kč,
      >b) není nespolehlivým plátcem,
      >c) není skupinou a
      >d) změnu zdaňovacího období oznámí správci daně do
      >konce měsíce ledna příslušného kalendářního roku.
      >

    • 25. 8. 2015 15:11

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál.
      Kód zdaňovacího období následujícího rok

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5412_15.pdf?201508251514

      Kolonku
      „Kód
      zdaňovacího
      období
      následujícího
      roku“
      vyplní
      plátce
      pouze
      v řádném
      přiznání
      za
      poslední
      zdaňovací
      období
      kalendářního
      roku
      následovně:
      Q
      uvede
      plátce,
      jehož
      zdaňovacím
      obdobím
      je
      kalendářní
      měsíc
      a který
      se
      rozhodl,
      že
      jeho
      zdaňovacím
      obdobím
      pro
      příslušný
      kalendářní
      rok
      bude
      kalendářní
      čtvrtletí

      99a
      odst.
      1

    • 25. 8. 2015 15:16

      matš (neregistrovaný) 95.173.83.---

      Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál.
      Jé, Vy jste šikula... děkuji moc, a to je vše? Takže v lednu až budu dělat za prosinec vyplním navíc ten kód a je hotovo? Díky moc.

    • 25. 8. 2015 15:27

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál.
      >>>>>1.7.2014. Mohu po uplynutí celého násl. roku 2015
      >>>>>požádat o změnu na kvartálního plátce? Co to pro mně
      >>>>>obnáší. Mám v majetku počítač nad 40. tisíc, ale to
      >>>>>by
      >>>>>nemělo mít vliv, když zůstanu nadále plátcem DPH, je
      >>>>>to
      >>>>>tak? Kdy mohu žádat, hned v lednu 2016? Děkuji za
      >>>>>Vaše
      >>>>>rady. Mat
      >>>>
      >>>>Oznámíte na Přiznání k DPH za 12/2015
      >>>>První strana
      >>>>
      >>>>Zákon o DPH
      >>>>§ 99a
      >>>>Změna zdaňovacího období
      >>>>(1) Plátce se může rozhodnout, že jeho zdaňovacím
      >>>>obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní
      >>>>čtvrtletí, pokud
      >>>
      >>>Dobrý den, jsem z toho trošku v lese, na přední str.
      >>>DPH je kolonka, zda podávám za měsíc či čtvrtletí...
      >>>v
      >>>prosinci ještě uvedu 12. měsíc, ne? Ale jak bude FÚ
      >>>vědět, že v lednu a v únoru nic nepřijde, měl bych mu
      >>>dát nějako žádost či info, ne? Pak v dubnu uvedu 1.
      >>>čtvrtletí, to je mi jasné, ale nevím, jak dám vědět
      >>>FÚ...
      >>>Děkuji.
      >>>>a) jeho obrat za bezprostředně předcházející
      >>>>kalendářní rok nepřesáhl 10000000 Kč,
      >>>>b) není nespolehlivým plátcem,
      >>>>c) není skupinou a
      >>>>d) změnu zdaňovacího období oznámí správci daně do
      >>>>konce měsíce ledna příslušného kalendářního roku.
      >>>>
      >>
      >>
      >>Kód zdaňovacího období
      >>následujícího
      >>rok
      >>
      >>http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5412_15.pdf?201508251514
      >>

      >Jé, Vy jste šikula... děkuji moc, a to je vše? Takže
      >v lednu až budu dělat za prosinec vyplním navíc ten
      >kód a je hotovo? Díky moc.

      Ano, to je vše

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).