Hlavní navigace

Nákup mobilního telefonu z SK

  • (neregistrovaný) 81.200.63.---

    26. 8. 2015 8:56

    Dobrý den, jsme plátci DPH a koupili jsme na dobírku ze Slovenska od plátce DPH mobilní telefon. Na fa je uvedeno: Maržový tovar - bez možnosti odpočtu DPH.
    Budeme provádět odpočet DPH z pořízení zboží ze státu EU?
    Na kterém řádku přiznání DPH bude fa zaznamenána?
    Na fa je uvedena i částka za přepravu. Bude tato částka součástí ceny telefonu?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2015 9:56

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: nákup mobilního telefonu z SK
      zřejmě jde o tzv. zvláštní režim (obdoba našeho §90) - zeptala bych se pro jistotu, zda jde o režim dle §66 slov. ZDPH
      pokud jde o zvláštní režim, pak mimo přiznání k DPJ
      přeprava bude součástí PC telefonu

    • 26. 8. 2015 10:07

      MT (neregistrovaný) 81.200.63.---

      Re: nákup mobilního telefonu z SK
      Neuvede se tato částka na řádku 26 v přiznání DPH?

    • 26. 8. 2015 10:16

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: nákup mobilního telefonu z SK
      tam se uvádějí ale uskutečněná plnění a vy píšete, že jde o přijaté plnění
      do ř. 26 uvádí obchodník s použitým zbožím částku, ze které neodvádí DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).