Hlavní navigace

Neuplatněná sleva na dítě

• (neregistrovaný) 188.246.111.---

15. 9. 2015 13:25

Kontrolou jsem zjistila, že u jednoho zaměstnance jsem nedala slevu na dítě a to od března. Do Prohlášení poznamenal, ale nějak jsem to přehlédla. Zaměstnanec má ještě přednostní exekuci. Jak toto nyní opravit, ráda bych to opravila hned? Mám opravit jednotlivé měsíce ve mzdách, do účetnictví zohlednit celkovou částkou teď v srpnu a doplatit? děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2015 13:27

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: neuplatněná sleva na dítě
      Domnívám se, že budete muset výplaty přepočítat jak měly správně být a v nejbližší výplatě doplatit. Exekuci bych již neřešila.

• 15. 9. 2015 13:45

rh7 (neregistrovaný) 188.246.111.---

Výplaty jsem už předběžně přepočítala vč. exekuce. Tzn., že teď v tomto měsíci všechno vyrovnám, doplatím zaměstnanci, exekutorovi a na FÚ teď k 20. zaplatím o to méně. Jen jsem si nebyla jistá, jestli mám opravy promítnout do účetnictví v jednotlivých měsících a nebo vše teď v srpnu. Děkuji za odpověď

• 15. 9. 2015 14:46

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Změny budete mít v účetnictví až teď po opravě, nepalejte se v tom zbytečně :-)

• 15. 9. 2015 15:08

v.e.n.d.y.

Musím mít do 15. dalšího měsíce uzavřeno a žádné změny zpětně už nepřicházejí v úvahu, odesílám do zahraničí firmě majitele - takže opravovat zpětně každý měsíc by vůbec nepřicházelo v úvahu. Vše bych účtovala v běžném měsíci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).