Hlavní navigace

Práce a úřad práce

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:919a:----:----:----:----:----

    16. 9. 2015 8:53

    Dobrý den!
    Pán je hlášený na úřadu práce. Může si přivydělat měsíčně do 4.600,- na Dohodu o provedení práce, kterou nahlásí ÚP v den nástupu práce na Dohodu.
    Měl by možnost se nechat na 1 měsíc zaměstnat se mzdou 20 tis. hrubého. Mohli byste mi prosím poradit, zda by to pro něj bylo výhodné (kvůli evidenci na ÚP) a co by to pro něj všechno znamenalo? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2015 9:15

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: práce a úřad práce
      V měsíci, kdy si vydělá 20 000,-Kč se z evidence uchazečů odhlásí nebo jej ÚP sám vyřadí. Pak může znovu požádat o zařazení do evidence uchazečů.

    • 16. 9. 2015 9:18

      lenak (neregistrovaný) 2a00:1028:919a:----:----:----:----:----

      Re: práce a úřad práce
      Děkuji. A je jedno, jestli je ten měsíc na Dohodu nebo pracovní poměr? A neudělá mu ten 1 měsíc nějakou "neplechu" v té evidenci? Třeba, že bude muset čekat 6 měsíců, než ho zaevidují (něco takového jsem v odpovědích četla)? Aby si tím jedním měsícem neuškodil... Děkuji

    • 16. 9. 2015 9:15

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: práce a úřad práce
      Znamenalo by to pro něj to, že se odhlásí z ÚP a po skončení zaměstnání se tam zase přihlásí. Nepíšete, jestli už má vyčerpanou podpůrčí dobu nebo jestli teď ještě bere podporu z vyššího příjmu než je 20.000,- Kč.

    • 16. 9. 2015 9:21

      lenak (neregistrovaný) 2a00:1028:919a:----:----:----:----:----

      Re: práce a úřad práce
      To musím zjistit - to nevím. Byla byste tak hodná a napsala mi, jaký by to byl rozdíl a jaký by to mělo vliv na výhodnost to ho jednoho pracovního měsíce,,, MOc děkuji

    • 16. 9. 2015 9:34

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: práce a úřad práce
      Jestli je na ÚP krátce a bere třeba nejvyšší možnou podporu, tak by pro něj mohlo zaměstnání na krátkou dobu s nižší mzdou znamenat, že by si s podporou pohoršil, protože ta se bude potom počítat z posledního zaměstnání.

      Je jedno, jestli to bude DPP nebo PP, protože z DPP nad 10000,- jsou stejné odvody jako z PP.

      To, že se může znova zaregistrovat až po 6 měsících, platí v případech, že je vyřazen z evidence, protože porušil nějaké stanovené podmínky. Třeba začal pracovat, aniž by to nahlásil.

    • 16. 9. 2015 9:43

      lenak (neregistrovaný) 2a00:1028:919a:----:----:----:----:----

      Re: práce a úřad práce
      Děkuji. Jste hodná. Takže, kdyby bral podporu, tak je lepší, aby si vydělal měsíčně do 4.600,-. Kdyby podporu již bral malou a šel na měsíc pracovat a nahlásil to, tak ten další měsíc ho hned zaevidují a dají podporu? Chápu to dobře?

    • 16. 9. 2015 9:49

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: práce a úřad práce
      Je to trochu složitější. Až budete vědět víc, tak se zeptejte znova. Podívejte se na § 48 a 49 zákona o zaměstnanosti.

    • 16. 9. 2015 9:52

      lenak (neregistrovaný) 2a00:1028:919a:----:----:----:----:----

      Re: práce a úřad práce
      Děkuji. Zjistím a zeptám se. Doufám, že budu mít na vás štěstí.

    • 16. 9. 2015 9:54

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      :-)
      >>>>>>>Dobrý den!
      >>>>>>>Pán je hlášený na úřadu práce. Může si přivydělat
      >>>>>>>měsíčně do 4.600,- na Dohodu o provedení práce,
      >>>>>>>kterou
      >>>>>>>nahlásí ÚP v den nástupu práce na Dohodu.
      >>>>>>>Měl by možnost se nechat na 1 měsíc zaměstnat se
      >>>>>>>mzdou
      >>>>>>>20 tis. hrubého. Mohli byste mi prosím poradit, zda
      >>>>>>>by
      >>>>>>>to pro něj bylo výhodné (kvůli evidenci na ÚP) a co
      >>>>>>>by
      >>>>>>>to pro něj všechno znamenalo? Moc děkuji
      >>>>>>>
      >>>>>>
      >>>>>>Znamenalo by to pro něj to, že se odhlásí z ÚP a po
      >>>>>>skončení zaměstnání se tam zase přihlásí. Nepíšete,
      >>>>>>jestli už má vyčerpanou podpůrčí dobu nebo jestli teď
      >>>>>>ještě bere podporu z vyššího příjmu než je 20.000,-
      >>>>>>Kč.
      >>>>>To musím zjistit - to nevím. Byla byste tak hodná a
      >>>>>napsala mi, jaký by to byl rozdíl a jaký by to mělo
      >>>>>vliv
      >>>>>na výhodnost to ho jednoho pracovního měsíce,,, MOc
      >>>>>děkuji
      >>>>
      >>>>Jestli je na ÚP krátce a bere třeba nejvyšší možnou
      >>>>podporu, tak by pro něj mohlo zaměstnání na krátkou
      >>>>dobu
      >>>>s nižší mzdou znamenat, že by si s podporou pohoršil,
      >>>>protože ta se bude potom počítat z posledního
      >>>>zaměstnání.
      >>>>
      >>>>Je jedno, jestli to bude DPP nebo PP, protože z DPP
      >>>>nad 10000,- jsou stejné odvody jako z PP.
      >>>>
      >>>>To, že se může znova zaregistrovat až po 6 měsících,
      >>>>platí v případech, že je vyřazen z evidence, protože
      >>>>porušil nějaké stanovené podmínky. Třeba začal
      >>>>pracovat,
      >>>>aniž by to nahlásil.
      >>>Děkuji. Jste hodná. Takže, kdyby bral podporu, tak je
      >>>lepší, aby si vydělal měsíčně do 4.600,-. Kdyby
      >>>podporu již bral malou a šel na měsíc pracovat a
      >>>nahlásil
      >>>to, tak ten další měsíc ho hned zaevidují a dají
      >>>podporu? Chápu to dobře?
      >>
      >>Je to trochu složitější. Až budete vědět víc, tak se
      >>zeptejte znova. Podívejte se na § 48 a 49 zákona o
      >>zaměstnanosti.
      >Děkuji. Zjistím a zeptám se. Doufám, že budu mít na
      >vás štěstí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).