Hlavní navigace

Kontrola OSSZ - pravomoc?

• (neregistrovaný) 77.92.205.---

6. 10. 2015 20:25

Dobrý den, prosím o radu.
    V a.s. proběhla kontrola z OSSZ. Nebyl o ní sepsán žádný protokol. Ani nebyl sepsán soupis listin, které si nechali zkopírovat. Dnes mi nějaká paní ze sociálky volala, že by chtěla odůvodnit nějakou věc. Když jsem jí řekla, ať mi to dá písemně, tak její odpověď byla, že nic psát nebude, že mi to jen telefonuje a když to nedoložím, tak doměří daň.
    Nevím, jestli na to má vůbec právo.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2015 20:35

.. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: Kontrola OSSZ - pravomoc?
      Milý kkkk, jsem zmatena. Pracovnice OSSZ chce výše uvedené a.s. doměřit daň?
      Kdo byl přítomen kontroly za společnost? Opravdu nemáte jediný dokument o tom, kdo a co kontroloval?

• 6. 10. 2015 21:02

kkkk (neregistrovaný) 77.92.205.---

Je to tak, žádný podepsaný dokument o proběhnuté kontrole neexistuje. Jen stručný mail od paní, která u nás byla na kontrole, co bude potřebovat ke kontrole. Proto je mi celá věc divná.
      Paní z OSSZ mi naznačila, že věc neoficiální cestou projednávali ještě z FÚ. A že je v našem zájmu, poslat vysvětlení k určité věci. Ale písemně mi nikdo nic nedá. Co se tedy může stát, když jim vysvětlení nepodám pokud mi to nedají písemně?

• 6. 10. 2015 22:33

ijarča45 (neregistrovaný) 217.112.161.---

a vždy se sepíše protokol o kontrole. Asi se špatně vyjadřujete, ale nedoměří daň, ale pokud máte spatně zaplaceno soc. poj. tak Vám ho dopočítají a popř. zaplatíte penále
      a jen tak mezi námi - všechny úřady jsou propojeny
      a dokonce prac. FU si může dohledat v které bance kde a kolik máte uloženo...

• 7. 10. 2015 9:36

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

A co potřebovali ke kontrole? Stejné podklady, jako pro kontrolu plnění povinnosti v nemocenském pojištění, důchodovém pojištění a při odvodu pojistného na sociální zabezpečení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).