Hlavní navigace

Pro all a další zkušené

• (neregistrovaný) 82.142.70.---

13. 10. 2015 9:08

Dobrý den,prosím o radu. Zam-ec měl celé září povolené neplacené volno, jak je to se zaplacením svátku? V diskuzích, které jsem četla se názory různí, někdo píše proplatit ( pokud by byla celý měsíc dovolená, také by se proplácel ), někdo neproplatit, někdo neproplatit, jen pokud by si zažádal od 1.-25. a potom až od 29. -30.Víte někdo, kde je pro správný postup opora v zákoně? Asi neumím hledat, ale v Zákoníku nemohu nic najít, resp. nevím, jak si to správně vyložit.
    Moc děkuji za Vaši radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2015 9:18

v.e.n.d.y.

Re: Pro all a další zkušené
      Dle mého názoru - pokud má sjednáno CELÝ měsíc neplacené volno, má ho i ve svátek, tedy neproplácet. Nemocenskou také máte i ve svátek, protože když jste nemocná, jste nemocná i ve svátek.. Dovolená je jiný případ....

• 13. 10. 2015 9:21

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Přesně tak. Pokud má celý měsíc neplacené volno, pak by ve svátek stejně nemohl pracovat, tudíž mu nenáleží ani náhrada mzdy za svátek. Zkuste si přečíst :
      http://www.ucetnikavarna.cz/diskuse/vypis-prispevku/forumid-12318-neplacene-volno-a-svatek/

• 13. 10. 2015 9:27

ji (neregistrovaný) 82.142.70.---

Děkuji za odpověď, ale dá se to někde najít písemně? Z logiky věci vyplývá ledacos, ale také záleží na úhlu pohledu. Bohužel sjednáno nemá nic, s vedením se domluvili " per huba " :-), že bude mít volno, dokud nebude moci nastoupit do práce, nic nesepsali, a teď jsem zjistila, že byl celé září a vlastně nikdo neví, jak dlouho ještě bude. Jenže si nejsem jistá, že pokud se zam-ec bude divit, proč nedostal zaplacený svátek, že nebudu pokárána já, že jsem to "správně" neprovela.

• 13. 10. 2015 10:07

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

No ale vy přece musíte mít jeho žádost o neplacené volno . Písemně , tedy v nějaké paragrafu to nikde nenajdete. Záleží na tom, co je vždy uvedeno v žádosti o neplacené volno. Vzhledem k tomu, že svátek vychází na den, kdy by jinak pracoval, požádal-li by o neplacené volno např. od 1.9. do 25.9. a od 29. do 30.9., tak byste svátek musela proplatit, protože (i když to celkem postrádá logiku) nebýt svátku, tak by pracoval. Ovšem, pokud požádá o neplacené volno např. od 1.9. do 30.9., tak svátek neproplácíte, protože on nepracoval ne z důvodu svátku, ale že měl neplacené volno. Berte to tak, že když má žena neplacené volno do 4 let věku dítěte, tak jí také neproplácíte svátky, které jsou v průběhu roku , v době jejího neplaceného volna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).