Hlavní navigace

Praxe školník

• (neregistrovaný) 90.178.131.---

16. 10. 2015 13:39

Dobrý den, prosím vás můžete mi někdo poradit, jak započítat praxi? Máme ve škole školníka, který než k nám nastoupil pracoval jako automechanik a dělník, tudíž jsem mu předešlou odprac.dobu započítala 1/3,jiná práce. Ale teď si nejsem jista, jestli to je dobře. Pan školník je relativně mlád (47 let) a nyní je ve 4.plat.třídě a 6.stupni. Můžete mi,prosím poradit, jak toto děláte? Moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2015 13:45

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: praxe školník
      Pro zápočet odborné praxe postupujete podle pravidla - praxe se započte plně, pokud pro výkon práce byly potřebné stejné znalosti. Takže plný zápočet nepřipadá v úvahu. Ovšem osobně bych započetla 2/3 , protože práce školníka je tak různorodá, že i práce automechanika a dělníka je jistě v jeho náplni obsažená, tudíž musí mít stejné znalosti. Myslím, že jste byli docela hodně přísní při zápočtu 1/3, ale špatně to není , je na zaměstnavateli jak vyhodnotí jinou praxi, v jaké míře se dá využít. Navíc, ve 4. platovém stupni můžete (pokud máte v kolektivní smlouvě) dát i vyšší platový stupeň, než na jaký má nárok dle započtené praxe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).