Hlavní navigace

Korekce fa od zdrav.pojištoven

  • (neregistrovaný)

    26. 10. 2015 13:41

    Je nutné k fa vystavené lékařem doložit zápis zdrav,pojištovny o korekci částky, kterou lékaři opravdu proplatí? přebrala jsem DE kde toto chybí a pan doktor trvá na tom, že to po něm nikdy žádná účetní nevyžadovala. Nechci být úplně cimprlich, ale toto se mi moc nelíbí.Děkuji všem, kteří mi dají nějakou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2015 13:51

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: korekce fa od zdrav.pojištoven
      A to v té evidenci visí samé přeplatky a nedoplatky? Neco co s tím předchozí účetní dělala?

      Já to od lékařů vyžaduju, korekční dopis přicvaknu k faktuře a v evidenci si opravím částku faktury tak, aby nevznikaly přeplatky a nedoplatky. A aspoň má doktor kontrolu, že všechny korekce "viděl" a ví o nich, může je opravit (když to vytiskne, tak si to i přečte).
      V letošním roce, kdy ZP proplácejí i regulační poplatky jsou snad všechny faktury proplaceny v jiné výši než původní faktury.

    • 26. 10. 2015 14:00

      světluš (neregistrovaný)

      Re: korekce fa od zdrav.pojištoven
      Problém je v tom, že mi ještě nepředal agentu bývalé účetní, takže nevím...zatím to dělám přesné jak píšete /některé korekce mám u některých chybí/ s tím, že to z něj snad nějak dostanu.nejvíce se potýkám se VZP..tam je to úplný guláš../odmíntutoVZP.. nějaká částka no a na účet pošlou ještě úplnějinou částku než by člověk předpokládal...taky to tak máte?

    • 26. 10. 2015 14:09

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: korekce fa od zdrav.pojištoven
      U VZP dávám korekce posunuté o měsíc a sedí to.

      Péče za 6/15 korigována. O příslušnou částku je ponížena platba péče za 7/15. A ještě k tomu pošlou 3 papíry.

      ostatní pojišťovny stíhají na jednom papíře a při jedné částce vyrovnat všechno a ještě zaplatit včas - jak oni to dělají :-D

    • 26. 10. 2015 14:14

      světluš (neregistrovaný)

      Re: korekce fa od zdrav.pojištoven
      Moc děkuji za pomoc...můžu se v budoucnu zase někdy obrátit..určitě bude nějaký problém.Díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).