Hlavní navigace

Odpis prošlého zboží a slev-manko do no

  • (neregistrovaný) 5.104.21.---

    18. 11. 2015 7:40

    Dobrý den,můžu si odečíst prošlé a slevněné zboží v prodejně potravin?
    Našla jsem,že 2% z obratu...je to možné...
    Hodnota toho zboží by měla být bez DPH a rabatu,že?
    Musím to uvést i do směrnice,že..účtujeme v podvojném účet.

    Děkuji

    Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2015 13:02

      jinka (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: odpis prošlého zboží a slev-manko do
      Můžete, ale nejde o manko
      "manko do normy" vzniká sesycháním , převažováním... na slevy a pošlé zboží to určitě není
      prošlé - vypracujete protokol a odepíšete daňově celé §24/2/zg
      slevy - si prostě povedete evidenci dle svým možností

    • 18. 11. 2015 13:46

      Jirka8 (neregistrovaný) 5.104.21.---

      Re: odpis prošlého zboží a slev-manko do
      Můžu prosím vědět, jak zaúčtuji prošlé zboží a slevy?
      Děkuji Vám
      J.

    • 18. 11. 2015 14:07

      jinka (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: odpis prošlého zboží a slev-manko do
      to záleží jakým způsobem účtujete
      B
      548/504 prošlé zboží
      A
      548/132
      slevy na 604 mínusem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).