Hlavní navigace

Přihlášení Slováka na ZP

 • (neregistrovaný) 78.80.82.---

  18. 11. 2015 13:22

  Dobrý den,

  prosím vás, můžete mi poradit?

  Od 25.11. chceme přijmout paní ze Slovenska. Vím, že nejpozději v den nástupu musím poslat na ÚP formulář o nástupu.

  Paní má v ČR trvalý pobyt, na slovenském maturitním vysvědčení je uvedeno rodné číslo, toto rodné číslo mi uvedla i do dotazníku. Můžu toto rodné číslo uvést na přihlášku na ZP i OSSZ nebo musí mít nějaké speciální naše ?

  Také nevím, jak ji přihlásit na ZP (E nebo A?) ? V dotazníku uvedla, že je pojištěna u VZP. Na Slovensku maturovala v 06/2006, potom dva roky pracovala na Slovensku (měla slovenský zápočtový list) a potom asi přišla do Čech a od 2009 dosud je na mateřské (druhé dítě mělo tři roky v říjnu 2015).

  Za každou radu a informaci ohledně zaměstnávání Slováků moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2015 15:58

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: Přihlášení Slováka na ZP
   Určitě jnení na mateřské dovolené, má-li dítě 3 roky. Jestli pobírala /pobírá rodičovský příspěvek - neuvádíte. Nejjednodušší bude,když vyžádáte od ní kartičku VZP a uvidíte sama, jakétam má rodné číslo.
   Je totiž možné, že zde již pracovala a číslo pojištěnce jí již bylo přiděleno.Má-li stejné číslo rodné a jiné na kartičce,je vedena u ZP jako cizinec ( občan EU). Pokud je u Vás její první zamněstnání, napíšete jen Ž (žena a datum narození a datum nástupu. Nato jí bude pojišťovnou přiděleno číslo pojištěnce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).