Re: Zaplacená dobírka
Můžete to dát jako úhrady zálohy (314/211). A až dojde fakturka, tak fakturu zaúčtovat (např. 518,343 / 321), a tuto platbu spárovat s fakturou (321/314) vnitřním dokladem
Nebo já tím, že účtuji pokladnu na konci měsíce (pokladní knihu vedu denně, takže přehled mám o stavu financí), tak čekám na fakturu, a tu si přihodím ke stvrzence a účtuju rovnou (518,343 / 211)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
Firmy musí řešit zmatek v hlášení zaměstnanců. Chyba v systému poslala špatná data
19. 11. 2015 13:33
Dobrý den,
mám dotaz ohledně účtování dobírek.
Přijde nám balík na dobírku a od dopravce dostanu stvrzenku, že přijali peníze. Faktura přijde později poštou nebo emailem.
Výdajový pokladní doklad mám napsat na dopravce nebo na firmu, která vystaví fakturu?
Zatím jsme to vždy účtovali jako úhradu faktury s datem vyplacení. Ale co když mi přijde faktura třeba až za týden, pak mi nesedí pokladna.
Nemělo by se to účtovat např. jako záloha? Pak by přišla faktura a tam bych tu zálohu odečetla a tím pádem by byla uhrazena?
Jak toto účtujete, prosím poraďte, jsem začátečnice.
Děkuji