Hlavní navigace

Kancelářské prostory v rodinném domě

 • (neregistrovaný) 81.200.55.---

  19. 11. 2015 18:15

  Dobrý den,
  podnikatel OSVČ má sídlo firmy v rodinném domě, ve kterém je i vyhrazena jedna místnost jako kancelář. Zároveň na zahradě parkuje 2 dodávky, které jsou určené k podnikání. Pozemek je dle katastru veden jako pozemek určený k podnikání s nízkou hlučností, ale bylo možno zde postavit rodinný dům za podmínek zřízení kanceláře o určitém rozměru.
  Jakým způsobem by si mohl dát tento podnikatel nějakou poměrnou část této kanceláře do nákladů, popř. parkovací plochu. Jak toto vypočítat a jaké s tím mohou být popř. komplikace. Jak vypočíst spotřebu energie (jsou pouze jedny hodiny pro celý dům) a jak vypočíst náklady na internet, když je toto součástí balíčků kabelové televize, kde je rovněž i TV.
  Moc děkuji,

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2015 14:18

   horax

   Re: kancelářské prostory v rodinném domě
   Není možné aby "sám sobě něco pronajal", takže je možné jen uplatnit poměrnou část nákladů spojených s užíváním nemovitosti, tj. topení, elektřina, ...
   Způsob stanovení poměru je na vás, u topení bych použil poměr podlahové plochy, u elektřiny instalovaný příkon, ... Důkazní povinnost je na poplatníkovi, ale pokud je to trochu úměrné tak jsem se nesetkal ze strany FÚ s problémy.
   To parkování asi nijak neuplatníte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).