Hlavní navigace

OT: proč uvádět na fa kurz pro přepočet?

  • (neregistrovaný) 109.81.209.---

    24. 11. 2015 8:11

    Dobré ráno,
    prosím o pomoc. Marně se snažím dodavatele z CR upozornit, aby na faktury psal i kurz pro přepočet CZK z EUR. Fakturuje nám dle smlouvy v EUR, DPH základ vyčíslí i v CZK. Jedná se o PDP.
    Ale na faktury odmítá psát kurz pro přepočet, že to není jeho povinnost.
    Opírá se o :
    · Dle zákona o DPH § 29 odst.(1) písm. l) má daňový doklad obsahovat „výši daně; tato daň se uvádí v české měně“
    · Dle zákona o účetnictví §11 odst.(1) písm. c) má účetní doklad obsahovat „peněžní částku nebo informaci o ceně za měrnou jednotku a vyjádření množství“
    Já namítám zákonem o DPH § 4 odst.(5) Pro přepočet cizí měny na českou.....
    Jaký jiný argument zvolit?
    děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2015 8:23

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      podle mě tam kurz není povinnou náležitosti a nemusí tam být

    • 24. 11. 2015 9:27

      jinka (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      souhlas, na co potřebujete jeho kurz ?

    • 24. 11. 2015 9:35

      Soooňa (neregistrovaný) 109.81.209.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      Abych mohla správně tím kurzem zadat do účta i pro DPH přiznání - protože i když použijí denní, často se nestkáme a já klidně přepočítávám i kurzem několika dnů starším ...
      Pro DPH - tady konkrétně PDP musím vykázat přesně základ jako oni a můj program umí jen jeden kurz, nemám možnost přepsat pole sama, jen pomocí kurzu přepočtu. Mám Premier, Money to má také tak, jak jsem viděla i Pohoda....

    • 24. 11. 2015 9:39

      asddsa (neregistrovaný) 78.102.90.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      A proč si kurz přepočtu nespočítáte sama? Stačí vydělit základ DPH v CZK celkovými EURy...je to sice práce navíc, ale budete se s nimi shodovat...a zákonná náležitost to skutečně není....

    • 24. 11. 2015 10:16

      Soooňa (neregistrovaný) 109.81.209.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      A co myslíte že dělám? Ale dost často se dopočítám k nečemu takovému 27,120487, aby mi to na haléře sedlo ......
      Spíš obráceně, když si tady zadáte dotazy na kurz přepočtu pro DPH - vyjedou odpovědi, že máte přepsat jejich kurz - proč, protože se obvykle na fakturách uvádí. Já nezpochybňuju, že tam musí být nebo že si ho neumím dopočítat. Já se přece v úvodu ptala na to, jak se "lidsky" domluvit, že ho na faktuře budou také uvádět.

    • 24. 11. 2015 11:32

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      ano, většina i u našich faktur kurz uvedený má, ale není to povinná náležitost, takže pokud neuvedou nic s tím nenaděláte

    • 24. 11. 2015 16:06

      Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

      Re: OT: proč uvádět na fa kurz pro přepo
      mě tam kurz není povinnou náležitosti a nemusí
      >>>>>>tam být
      >>>>>souhlas, na co potřebujete jeho kurz ?
      >>>>Abych mohla správně tím kurzem zadat do účta i pro
      >>>>DPH
      >>>>přiznání - protože i když použijí denní, často se
      >>>>nestkáme a já klidně přepočítávám i kurzem několika
      >>>>dnů
      >>>>starším ...
      >>>>Pro DPH - tady konkrétně PDP musím vykázat přesně
      >>>>základ jako oni a můj program umí jen jeden kurz,
      >>>>nemám
      >>>>možnost přepsat pole sama, jen pomocí kurzu přepočtu.
      >>>>Mám Premier, Money to má také tak, jak jsem viděla i
      >>>>Pohoda....
      >>>
      >>>A proč si kurz přepočtu nespočítáte sama? Stačí
      >>>vydělit základ DPH v CZK celkovými EURy...je to sice
      >>>práce
      >>>navíc, ale budete se s nimi shodovat...a zákonná
      >>>náležitost to skutečně není....
      >>A co myslíte že dělám? Ale dost často se dopočítám k
      >>nečemu takovému 27,120487, aby mi to na haléře sedlo
      >>......
      >>Spíš obráceně, když si tady zadáte dotazy na kurz
      >>přepočtu pro DPH - vyjedou odpovědi, že máte přepsat
      >>jejich kurz - proč, protože se obvykle na fakturách
      >>uvádí.
      >>Já nezpochybňuju, že tam musí být nebo že si ho
      >>neumím
      >>dopočítat. Já se přece v úvodu ptala na to, jak se
      >>"lidsky" domluvit, že ho na faktuře budou také
      >>uvádět.
      >
      >ano, většina i u našich faktur kurz uvedený má, ale
      >není to povinná náležitost, takže pokud neuvedou nic s
      >tím nenaděláte
      Domluvit se můžete, pokud jim to umožní program. Já sama bych kurz musela do faktur nějak ručně doplnit při pořizování, ještě nikdy ho po mě ale žádný odběratel nechtěl. Od r. 2016 nám ho bude program na fakturách tisknout, ale obešla bych se i bez toho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).