Hlavní navigace

SVJ - zálohy na opravy

• (neregistrovaný) 78.45.133.---

25. 11. 2015 15:19

Jsme SVJ a máme ve "fondu oprav" spoustu peněz, které aktuálně nemáme za co utratit :-) chtěli bychom tedy nějak tyto prostředky snížit... Bojím se však, že když snížíme platby, může posléze vzniknout problém, až je budeme potřebovat zase zvýšit - muselo by to schválit Shromáždění vlastníků... Šlo by tedy nějak placení této zálohy dočasně "POZASTAVIT" a umořovat tu nakumulovanou částku? Třeba na jeden rok? A pokud to jde, musí o pozastavení rozhodnout Shromáždění vlastníků? Nebo by to mohlo být v kompetenci Výboru SVJ, když se nejedná o změnu výpočtu? Velice děkuji za odborný názor!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2015 16:09

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

Re: SVJ - zálohy na opravy
      Gabo,

výši příspěvků schvaluje shromáždění (§1208/d NOZ).

Výše příspěvků by měla být stanovena mj. na základě nějakého plánu údržby, oprav a modernizace domu.

Vaše obava, že pokud příspěvky snížíte, tak je budete těžko vracet na potřebnou výši je oprávněná.

Já dělám klouzavý plán oprav na 10 let dopředu. Od roku 2007 jsem výši příspěvků na správu neměnil. Pouze ročně měníme zálohy na služby podle očekávané ceny dodávaných služeb.

Hezký den!

• 27. 11. 2015 18:05

gaba (neregistrovaný) 78.45.133.---

Re: SVJ - zálohy na opravy
      Milý Pavle, děkuji za odpověď! Právě ta obava ze snižování příspěvku mě vede k nápadu ty platby pouze dočasně pozastavit - nechat shromáždění odsouhlasit, že se třeba na jeden rok přestane fond platit a po roce se to tudíž automaticky obnoví... Jen si nejsem jistá, zda je to takto "zákonně" možné... ???
      Gaba

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).