Hlavní navigace

Skupinové DPH a fakturace ve skupině

  • (neregistrovaný) 94.113.249.---

    18. 12. 2015 13:52

    Dobrý den,

    mám dotaz ohledně fakturace ve skupině. Jedna společnost vystaví fakturu ve skupině druhé bez DPH. Samozřejmě to má vliv na koeficient . Je možné ve skupině fakturovat s DPH?

    Děkuji Břenda neznalý:)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2015 15:53

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Skupinové DPH a fakturace ve skupině
      viz FS
      "Podle § 5a odst. 1 zákona o DPH se skupina považuje za samostatnou osobou povinnou k dani. Skupina (její zastupující člen) podává jedno daňové přiznání. Plnění poskytovaná mezi jednotlivými členy skupiny nejsou předmětem daně, nejsou proto zahrnovány do daňového přiznání. Podle § 100 odst. 5 zákona o DPH je každý člen skupiny povinen vést evidenci plnění uskutečněných pro ostatní členy skupiny."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).