Hlavní navigace

Životní pojištění

• (neregistrovaný) 91.139.11.---

11. 1. 2016 11:34

Dnes jsem dávala dotaz, na který mi nikdo neodpověděl, proto si dovolím jej překopírovat a znovu se zeptat.

Dobrý den,
    pokud zaměstnanci budete dělat RZD a bude chtít uplatnit ŽP budete po něm požadovat, aby prokázal, že má smlouvu nastavenou tak, že není možno provést mimořádný výběr?
    Dle časopisu Mzdová účetní 1/2016 str. 42 bychom toto prokázání měli požadovat. Osobně se domnívám, že v případě, že smlouva není nastavena tak, že není možno provést mimořádný výběr, pak by pojišťovna neměla vystavit potvrzení o zaplacených částkách. Jaký máte na to názor a jak budete postupovat? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2016 11:41

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Re: životní pojištění
      Souhlasím s vámi, pojišťovna by neměla vystavovat potvrzení o zaplacených částkách, když nebude splňovat podmínky. i dříve vystavovali pouze, pokud pojišětní splňovalo podmínky pro daňový odečet. jak budu postupovat, těžko říct, to budu vědět, až budu mít první potvrzení v ruce.

• 11. 1. 2016 11:53

.

Re:životní pojištění v RZD/dodatky smluv
      Z důvodu zákonem vyvolané změny smlouvy bych požadovala od zaměstnanců předložení dodatku. V mém případě se vlastně již stalo, protože dotčeným zaměstnancům je poskytován příspěvek od zaměstnavatele.

Našla jsem si k tomu článek, starší
      http://www.roedl.com/fileadmin/user_upload/Roedl_Czech_Republic/clanky/2015/Dane_a_pravo_v_praxi_01_2015_HUMPP_FRER.pdf

• 12. 1. 2016 11:54

Alex.. (neregistrovaný) 88.102.194.---

Tajně doufám, že to do potvrzení pojišťovny napíší.

• 12. 1. 2016 20:26

JiřinaH, (neregistrovaný) 89.176.197.---

Prosím Vás to,co si napíše pojišťovna, ti jsou schopniklidně takové vyjádření u Potvrzení za rok vystavit (že je pro daň.účely atd.) avšak za uplatnění si zodpovídá mzdová účetní a nikoli anonymní děvče na pojišťovně ,které chrlí Potvrzení jedno za druhým do připravéné formule.Tedy - požadovat dodate,či jiný doklad ,dle kterého prokáže
      splnění třetí /nové od 1.1.2015/ podmínky na odpočet.Nedá-li ,budu považovat za nedoložené a do RZ nezahrnu. Bude-li mu to vadit, ať si podá DP , vystevím POtvrzení o příjmech a výsledku RZ.
      Několikrát během roku jsem je aniž by to byla povinnost PÚ o doložení žádala i vysvětlovala proč. Ignoranty budu řešit tak,jak jsem napsala.

• 8. 2. 2016 9:37

.......... (neregistrovaný) 194.228.1.---

Tak to já s Vámi nesouhlasím, proč by veškerou zodpovědnost měla nést mzdová účetní? Děvče na pojišťovně si může zákon přečíst stejně tak jako mzdová účetní a to stejné zaměstnanec, ten si taky může ověřit sám zda mu pojišťovna vystavila potvrzení, které splňuje podmínky...za uplatnění si přeci zodpovídá sám zaměstnanec a to svým prohlášením..mzdová účetní není daňová poradkyně ani právník...ani superman..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).