Hlavní navigace

Naskenovaná doklad-uznatelný

• (neregistrovaný) 188.246.98.---

11. 1. 2016 14:36

Je naskenovaná faktura s razítkem a podpisem daňově uznatelná? Nebo mi má dodavatel poslat raději originál ? DĚKUJI

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2016 14:41

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Re: naskenovaná doklad-uznatelný
      je uznatelná i bez razítka a podpisu - pokud je opravdu použita k "dosažení...." příjmů

• 11. 1. 2016 14:43

DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

Klidně i bez razítka ....nejdůležitější je že plnění bylo uskutečněno pro vaši ekonomickou činnost a podepíše to někdo kompetentní z vaší firmy za věcnou správnost. Některé faktury mi chodí pouze emailem a podívejte se na faktury za energie nebo telefony ...anoi razítko, ani podpis ....strojem vyjeté faktury

• 11. 1. 2016 14:46

koontrolka (neregistrovaný) 185.16.181.---

Daňově uznatelná není žádná faktura, náklady na ni jsou totiž zanedbatelné ;-)
      Podstatné je, zda došlo k plnění tak jak je uvedeno na faktuře, TO prokazujete, nikoli kus papíru.

Razítko a podpis mít faktura nemusí.
      To, že je naskenovaná bych taky skousla, jen si k ní vytiskněte způsob doručení, aby bylo zřejmé proč je naskenovaná.

• 11. 1. 2016 15:44

m. (neregistrovaný) 109.81.210.---

Re: dotaz na koontrolku
      Proč by měl být u ní způsob doručení? Hoši mi dávají mraky faktur vytištěných z jejich mailů, pokud mám na ní "věcnou správnost ověřil, schválil xy, datum doručení", tak už mně způsob doručení nezajímá, jestli ji dostal do ruky, poštou nebo je naskenovananá.
      Ale třeba jsou k tomu nějaké pokyny - můžete mi poslat odkaz? Dík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).