Hlavní navigace

Koupě a prodej bytu

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8380:----:----:----:----:----

    12. 1. 2016 10:59

    Dobrý den,
    v 10/2014 jsme koupili byt bez zadlužení za 2 miliony, nemáme v něm trvalé bydliště. Nyní jsme se rozhodli přestěhovat do jiného města a byt prodat. Máme ho naceněný od znalců na 3 miliony.
    Co vše musím při prodeji udělat ve vztahu k FÚ a zaplatit?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2016 11:44

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Koupě a prodej bytu
      Bydleli jste v daném bytě? Neptám se na zápis trvalého bydliště v OP, ale na skutečné bydlení. Dále - použijete peníze získané z prodeje na pořízení dalšího bydlení?

      ZDP § 4 / 1
      Osvobození od daně
      .. bydliště bezprostředně před prodejem po dobu kratší 2 let a použije-li získané prostředky na uspokojení bytové potřeby ..

    • 12. 1. 2016 11:47

      byt (neregistrovaný) 2a00:1028:8380:----:----:----:----:----

      Re: Koupě a prodej bytu
      Ano bydleli, peníze časem, hned ne.

      Jakou daň budu platit jen z nemovitosti nebo i něco z toho co jsem "vydělala" co mi byt zhodnotil?
      děkuji

    • 12. 1. 2016 12:35

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Koupě a prodej bytu
      K dani z příjmu FO
      1) přečtěte si ještě § 4 odstavec 1) písmeno u) ZDP
      2) daň z příjmu FO byste v případě, že by příjem nešel osvobodit, platili z částky příjmu po odečtu výdajů / § 10 odst. 5) ZDP

      K dani z nabytí nemovitých věcí
      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-nabyti-nemovitych-veci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).