Hlavní navigace

Služby placené pozadu

  • (neregistrovaný) 77.48.202.---

    12. 1. 2016 14:37

    Účtujeme v podvojném účetnictví. Dnes jsme obdrželi fakturu za služby měsíce prosinec 2015. Daňový doklad i zdanitelné plnění je vyplněno dne 5.1.2016. Jak mám tedy tuto fakturu zaúčtovat v roce 2016?
    Normálně do nákladů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2016 14:46

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: služby placené pozadu
      Jeden za základů účtování
      Zákon o účetnictví
      § 3 Účetní jednotky účtují podvojnými zápisy o skutečnostech, které jsou předmětem účetnictví, do období, s nímž tyto skutečnosti časově a věcně souvisí ...

      Do kterého účetního období spadá uvedená služba?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).