Hlavní navigace

Výpověď smlouva na PP

• (neregistrovaný) 176.107.124.---

15. 1. 2016 8:13

Mám smlouvu na dobu neurčitou, s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Jelikož ze strany zaměstnavatele jsou překážky ohledně mé osoby - neproplácí přesčasy, nutí mě po mé pracovní době chodit na poštu, vyřizovat jeho osobní věci, již 5 měsíců nemám výplatní pásku_výplatu ano....chtěla bych odejít k 31.1 2016 dohodou. Ale ten na ni nepřistoupí - je možnost, že přistoupím na řešení nepřijít do práce, abych dostala hrubé porušení..a mohla od února nastoupit jinde? Novému zaměstnavateli toto řešení nevadí. Nemohu mít nějaký postih od stávajícího zaměstnavatele že odcházím - např. že jsem ho poškodila..? Žádám o radu -je to zoufalé a hodně stresové. Alča

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2016 8:58

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: výpověď smlouva na PP
      Je to dost složitá situace, protože zaměstnavatel vám může dát u úhradě škodu, která mu vaším nečekaným odchodem vznikla. A co to udělat takto? Podat výpověď a u nového zaměstnavatle se domluvit, že budete po dobu výpovědní doby pracovat mimo vaší pracovní dobu na dohodu nebo na zkrácený úvazek? Pokud má o vás nový zaměstnavatel zájem, tak by ty dva měsíce nemusel zase až tak moc řešit.

• 15. 1. 2016 9:17

AAlča (neregistrovaný) 176.107.124.---

Jsem zdravotní sestra, takže to nebude řešení. Jinak když odejdu, doktor má ještě jednu sestru. Navzájem se zastupujeme, když mám dovolenou..

• 15. 1. 2016 11:05

AAlča (neregistrovaný) 176.107.124.---

Nakonec se vše pro mě vyřešilo v klidu. Podepsal mi dohodu s tím, že stejně sestru s částečnou invaliditou nechce. No tak v klidu nastoupím jinde a ráda zapomenu na předchozího zaměstnavatele. Ale stejně za radu děkuji.

• 15. 1. 2016 11:18

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Tak to jsem moc ráda, že se to takto vyřešilo. Přeji vám, ať jste v novém zaměstnání spokojená.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).