Hlavní navigace

Vyúčtování zálohové daně

  • (neregistrovaný) 213.226.238.---

    15. 1. 2016 10:06

    Dobrý den, do kolonky počet zaměstnaců uvádím HPP + DPP nad 5.000,-Kč? Děkuji, jsem začátečník.Zlatka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2016 10:18

      Zlatka1 (neregistrovaný) 213.226.238.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      Pardon, teď jsem se dočetla, že srážková je do 10.000,-Kč, takže píšu počet zaměstnanců na HP + DPP, kteří podepsali prohlášení bez ohledu na částku?

    • 15. 1. 2016 10:47

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      Uvádíte počet zaměstnanců podle § 6 odst. 2 Zákona o daních z příjmů.
      Když se do uvedeného § podíváte, tak zjistíte, že tam není nic o dělení na HPP, DPP, podepsané či nepodepsané Prohlášení, srážková či "zálohová" daň,...
      Více Pokyny k Vyúčtování, poslední strana

    • 15. 1. 2016 10:56

      Zlatka1 (neregistrovaný) 213.226.238.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      Vzhledem k tomu,že se v těch jejich formulkách nevyznám, jsem jen chtěla vědět, co se tam píše, tj. zaměstnanci se zálohovou daní / HPP a DDP /. Nic jsem nechtěla dělit.

    • 15. 1. 2016 11:06

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      Nejen zaměstnanci se zálohovou daní, ale i zaměstnanci se srážkovou daní. A nejen zaměstnanci, ale i členové družstva, jednatelé s odměnou, společníci pobírající za svoji práci pro společnosti odměny,.....

      Pokud se nevyznáte "v těch jejich formulkách"
      pak byste měla zvážit svoji odpovědnost dle NOZ § 5 a § 2950
      a možná jít dělat jinou práci. Nebo si urychleně najít osobního školitele.

    • 15. 1. 2016 11:14

      Zlatka1 (neregistrovaný) 213.226.238.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      >>>>>>Dobrý den, do kolonky počet zaměstnaců uvádím HPP +
      >>>>>>DPP nad 5.000,-Kč? Děkuji, jsem začátečník.Zlatka
      >>>>>
      >>>>>Proč nad 5.000,-?
      >>>>Pardon, teď jsem se dočetla, že srážková je do
      >>>>10.000,-Kč, takže píšu počet zaměstnanců na HP + DPP,
      >>>>kteří
      >>>>podepsali prohlášení bez ohledu na částku?
      >>>
      >>>Uvádíte počet zaměstnanců podle § 6 odst. 2 Zákona o
      >>>daních z příjmů.
      >>>Když se do uvedeného § podíváte, tak zjistíte, že tam
      >>>není nic o dělení na HPP, DPP, podepsané či
      >>>nepodepsané Prohlášení, srážková či "zálohová"
      >>>daň,...
      >>>Více Pokyny k Vyúčtování, poslední strana
      >>Vzhledem k tomu,že se v těch jejich formulkách
      >>nevyznám, jsem jen chtěla vědět, co se tam píše, tj.
      >>zaměstnanci se zálohovou daní / HPP a DDP /. Nic jsem
      >>nechtěla
      >>dělit.
      >
      >Nejen zaměstnanci se zálohovou daní, ale i zaměstnanci
      >se srážkovou daní. A nejen zaměstnanci, ale i členové
      >družstva, jednatelé s odměnou, společníci pobírající
      >za svoji práci pro společnosti odměny,.....
      >
      >Pokud se nevyznáte "v těch jejich formulkách"
      >pak byste měla zvážit svoji odpovědnost dle NOZ § 5 a
      >§ 2950
      >a možná jít dělat jinou práci. Nebo si urychleně najít
      >osobního školitele.
      >Srážková daň se uvádí na jiný formulář. Stačila mi jednoduchá odpověď. Naopak vy už neraďte, protože jste akorát nepříjemnej a ani se nedokážete podepsat!

    • 15. 1. 2016 11:26

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      OT. Neumí a ještě prská. Klasika

      Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně je sice na jiném formuláři, ale tam se Počty zaměstnanců neuvádí.

      Proč? Protože za všechny zaměstnance se uvádí do formuláře Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).