Hlavní navigace

Pronájem bytu

  • (neregistrovaný) 185.22.125.---

    15. 1. 2016 10:44

    Dobrý den pronajímám byt za 3400 Kč a do fondu oprav platím 1270 Kč, je tato částka výdajem podle paragrafu 9 zákona o daních příjmů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2016 10:50

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: pronájem bytu
      Pokyn GFŘ D - 22 K § 9

      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pokyn_GFR_D-22.pdf

    • 15. 1. 2016 14:17

      elvis1 (neregistrovaný) 185.22.125.---

      Re: pronájem bytu
      Nebylo by tedy , s ohledem na paragraf 5 odst.6, uplatňovat výdaje paušálně? Je tam psáno pokud se peníze z fondu oprav, našetřené v minulých zdaňovacích obdobích, použijí na opravu společných prostor, tak se v příštích zdaňovacích nemohou ty stálé platby do fondu uplatňovat v plné výši - a to je to čemu moc nerozumím.

      Předem děkuji za odpověď.

    • 15. 1. 2016 14:32

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: pronájem bytu
      Příjmy řešíme tak, že v nájemní smlouvě máme uvedeno, jaká částka je nájemné a jaká částka jsou zálohy na služby, které budou následně vyúčtovány. Do příjmů ke zdanění pak dáváme pouze nájem.
      Výdaje uplatňujeme skutečné, vyplatí se nám to lépe jak výdaje % z příjmů. Výdaje: odpisy bytu, daň z nemovitých věcí. Zaplacené výdaje na opravy domu podle vyúčtování, které si vždy vyžádáme od správy SVJ. Ve vyúčtování nám uvedou, jaká částky jsou v daném roce použity na technické zhodnocení a jaké částky jsou použity na opravy. Jen ty částky na opravy zahrneme do daňových výdajů.

    • 15. 1. 2016 17:14

      elvis1 (neregistrovaný) 185.22.125.---

      Re: pronájem bytu
      >>>>Dobrý den pronajímám byt za 3400 Kč a do fondu oprav
      >>>>platím 1270 Kč, je tato částka výdajem podle
      >>>>paragrafu
      >>>>9 zákona o daních příjmů?
      >>>
      >>>Pokyn GFŘ D - 22
      >>>K
      >>>§
      >>>9
      >>>
      >>>http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pokyn_GFR_D-22.pdf
      >>>
      >>
      >>Nebylo by tedy , s ohledem na paragraf 5 odst.6,
      >>uplatňovat výdaje paušálně? Je tam psáno pokud se
      >>peníze z
      >>fondu oprav, našetřené v minulých zdaňovacích
      >>obdobích, použijí na opravu společných prostor, tak se
      >>v
      >>příštích zdaňovacích nemohou ty stálé platby do fondu
      >>uplatňovat v plné výši - a to je to čemu moc
      >>nerozumím.
      >>
      >>Předem děkuji za odpověď.
      >
      >Příjmy řešíme tak, že v nájemní smlouvě máme uvedeno,
      >jaká částka je nájemné a jaká částka jsou zálohy na
      >služby, které budou následně vyúčtovány. Do příjmů ke
      >zdanění pak dáváme pouze nájem.
      >Výdaje uplatňujeme skutečné, vyplatí se nám to lépe
      >jak výdaje % z příjmů. Výdaje: odpisy bytu, daň z
      >nemovitých věcí. Zaplacené výdaje na opravy domu podle
      >vyúčtování, které si vždy vyžádáme od správy SVJ. Ve
      >vyúčtování nám uvedou, jaká částky jsou v daném roce
      >použity na technické zhodnocení a jaké částky jsou použity
      >na opravy. Jen ty částky na opravy zahrneme do
      >daňových výdajů.

      Děkuji moc za odpověď
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).