Hlavní navigace

DPP a Potvrzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný) 90.176.123.---

    15. 1. 2016 15:46

    Dobrý den, prosím o informaci, jaký formulář vyplnit pro potvrzení o zdanitelných příjmech u osoby, která u nás pracovala na DPP a podepsala prohlášení. Nemá žádné jiné zaměstnání. Měsíční příjem do 10 000 Kč, tudíž bez jakýchkoli srážek pojistného a po odečtení slevy na poplatníka ani žádná záloha daně. Tato osoba si bude podávat sama daňové přiznání, protože má ještě příjmy z pronájmu. Jako účetní jí mám vyplnit formulář "POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce" anebo formulář "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti" jako u klasických zaměstnanců na HPP? Děkuji předem za odpověď. Vladimír

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2016 15:58

      .

      Re: DPP a Potvrzení o zdanitelných příjm
      To první potvrzení je pouze pro příjmy z DOPP zdaněné srážkovou daní / má také pěkně dlouhý název
      Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce podle § 6 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně

      To druhé potvrzení je pro zaměstnance, kteří podepsali Prohlášení poplatníka daně nebo pro zaměstnance na DOPP s měsíční odměnou nad 10.tis.Kč
      Pracovník měl podepsané Prohlášení poplatníka daně, takže mu budete vyplňovat "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění"

    • 15. 1. 2016 16:24

      Vladimír1 (neregistrovaný) 90.176.123.---

      Re: DPP a Potvrzení o zdanitelných příjm
      Ano, děkuji mockrát za odpověď. Pokud tomu dobře rozumím, tak i v tomto případě, kdy DPP nepřekračuje měsíčně částku 10000 Kč, ale je podepsáno Prohlášeni, se použije stejný formulář jaký se vydává též zaměstnancům na HPP, pokud si sami podávají daňové přiznání. Tedy "POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti,sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění", číslo 25 5460 MFin 5460 - vzor č. 23. Je to tak?

    • 15. 1. 2016 16:27

      .

      Re: DPP a Potvrzení o zdanitelných příjm
      Ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).