Hlavní navigace

Platba za pronájem prostor manželovi

  • (neregistrovaný) 213.155.254.---

    17. 1. 2016 18:58

    Dobrý den, prosím o radu, využívám k podnikání garáž, která je napsaná na manžela, musím mu platit nějaké nájemné za její využívání? Nebo ji mohu využívat bez nájemní smlouvy a bez úplaty za ni. Předem děkuji za radu. Káča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2016 9:58

      Božena (neregistrovaný) 95.173.219.---

      Re: Platba za pronájem prostor manželovi
      Nic mu platit nemusíte, navíc by pak on musel zdaňovat příjem z pronájmu.

    • 24. 1. 2016 15:35

      Káča (neregistrovaný) 213.155.254.---

      Re: Platba za pronájem prostor manželovi
      Děkuji, ono je to tak, že majetek není ve společném jmění manželů a teď mi bylo řečeno, že mu v danou chvíli nájemné platit musím, ale nevím, jaká je adekvátní výše... děkuji za Vaši odpověď

    • 26. 1. 2016 9:20

      .

      Re: Platba za pronájem prostor manželovi
      Jedná se o nájem, resp. o pacht, nebo o výpůjčku?

      K cenám mezi spojenými osobami: § 23 odst. 7) ZDP
      Liší-li se ceny sjednané mezi spojenými osobami od cen, které by byly sjednány mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných nebo obdobných podmínek, a není-li tento rozdíl uspokojivě doložen, upraví se základ daně poplatníka o zjištěný rozdíl...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).