Hlavní navigace

FO - podání elektronicky

  • (neregistrovaný) 77.242.90.---

    19. 1. 2016 8:38

    Dobrý den, prosím o vysvětlení.
    FO, plátce DPH. Od roku 2016 musí podávat DP k DPH (a pak KH) elektronicky, to je mi jasné.
    Co ostatní přiznání podávané od roku 2016? Musí být také elektronicky nebo stačí papírovou formou?
    Kde bych to našla v zákoně? Moc děkuju.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2016 8:43

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: FO - podání elektronicky
      DR par. 72 / 4
      Tam najdete, zda musí podávat 'elektronicky' i další podání na FU

    • 19. 1. 2016 8:53

      Aduš. (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: FO - podání elektronicky
      Našla jsem tam toto:
      (4) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zřízenu datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podání podle odstavce 1 učinit pouze datovou zprávou ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně odeslanou způsobem uvedeným v § 71 odst. 1.
      Ale FO zatím nemá DS (nevím, zda vůbec bude mít), takže stále nevím.

    • 19. 1. 2016 9:09

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: FO - podání elektronicky
      Dobrý den, prosím o vysvětlení.
      >>>>>FO, plátce DPH. Od roku 2016 musí podávat DP k DPH (a
      >>>>>pak KH) elektronicky, to je mi jasné.
      >>>>>Co ostatní přiznání podávané od roku 2016? Musí být
      >>>>>také elektronicky nebo stačí papírovou formou?
      >>>>>Kde bych to našla v zákoně? Moc děkuju.
      >>>>
      >>>>DR par. 72 / 4
      >>>>Tam najdete, zda musí podávat 'elektronicky' i další
      >>>>podání na FU
      >>>
      >>>Našla jsem tam toto:
      >>>(4) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zřízenu
      >>>datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít
      >>>účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podání
      >>>podle odstavce 1 učinit pouze datovou zprávou ve
      >>>formátu a
      >>>struktuře zveřejněné správcem daně odeslanou způsobem
      >>>uvedeným v § 71 odst. 1.
      >>>Ale FO zatím nemá DS (nevím, zda vůbec bude mít),
      >>>takže stále nevím.
      >>
      >>Má zástupce s DS?
      >Ne, nic takového.

      Kdyz 'nespada' pod uvedený paragraf, tak podání mimo DPH může podávat i nadale 'papirove'
      Hlavně si teď dobře ošetřit mail, aby mu zprávy od fu nespadly do spamu.

    • 19. 1. 2016 9:15

      Aduš. (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Díky moc!
      >Dobrý den, prosím o vysvětlení.
      >>>>>>FO, plátce DPH. Od roku 2016 musí podávat DP k DPH (a
      >>>>>>pak KH) elektronicky, to je mi jasné.
      >>>>>>Co ostatní přiznání podávané od roku 2016? Musí být
      >>>>>>také elektronicky nebo stačí papírovou formou?
      >>>>>>Kde bych to našla v zákoně? Moc děkuju.
      >>>>>
      >>>>>DR par. 72 / 4
      >>>>>Tam najdete, zda musí podávat 'elektronicky' i další
      >>>>>podání na FU
      >>>>
      >>>>Našla jsem tam toto:
      >>>>(4) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zřízenu
      >>>>datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít
      >>>>účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podání
      >>>>podle odstavce 1 učinit pouze datovou zprávou ve
      >>>>formátu a
      >>>>struktuře zveřejněné správcem daně odeslanou způsobem
      >>>>uvedeným v § 71 odst. 1.
      >>>>Ale FO zatím nemá DS (nevím, zda vůbec bude mít),
      >>>>takže stále nevím.
      >>>
      >>>Má zástupce s DS?
      >>Ne, nic takového.
      >
      >Kdyz 'nespada' pod uvedený paragraf, tak podání mimo
      >DPH může podávat i nadale 'papirove'
      >Hlavně si teď dobře ošetřit mail, aby mu zprávy od fu
      >nespadly do spamu.

    • 19. 1. 2016 9:18

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      KH x FO - podání elektronicky
      Dobře zvažte, zda není výhodnější zřídit DS.

      Sice budete muset vše podávat elektronicky, ale výzvy na KH budou chodit do DS a nikoliv e-mailem.

      Když se výzva odešle e-mailem, tak se považuje za doručenou okamžikem odeslání z FÚ bez ohledu na skutečnost, zda jste e-mail obdržela.

      To považuji za velmi nerozumné až sebevražedné. Ale pokuty asi přesvědčí......

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).