Hlavní navigace

DE+DPH zemědělec- kontrolní hlášení

• (neregistrovaný) 84.244.117.---

20. 1. 2016 18:15

Dobrý den, potřebuji poradit s kontrolním hlášením. Jsem zemědělec vedu DE dposud jsem podával DPH ručně vyplněné. Nyní musím elektronicky + kontrolní hlášení. Pořídil jsem si POHODU DE , ale nevím jaké předkontace zadat? DPH 343?? Stejné jako v účetnictví??
    Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2016 18:29

Jaromír (neregistrovaný) 85.71.11.---

Re: DE+DPH zemědělec- kontrolní hlášení
      V DE se nepoužívá účetní osnova, předkontace v podstatě odpovídají řádkům peněžního deníku :-). Pro vydané faktury budete používat předkontace UD, případně UDA4 nebo UDA5, což odpovídá sekcím KH A4 a A5. Pro přijaté faktury pak předkontace PD, případně další, které nají v číselníku Členění DPH uveden odkaz na sekce KH B2 nebo B3.

• 20. 1. 2016 18:33

Lenka28 (neregistrovaný) 90.181.96.---

Ne, v DE zadáváte členění DPH - to vstupuje do Přiznání k DPH i Kolntrolního hlášení. Když kliknete na úetnictví - daň z přidané hodnoty - členění DPH - máte tam přehlednou tabulku. Předkontace je něco jiného, ty slouží k zavedení do peněžního deníku.

• 20. 1. 2016 18:38

Jaromír (neregistrovaný) 85.71.11.---

Jéžiš, omluvuju se, všude kde jsem použil slova Předkontace má být Členění DPH, děkuji kolegyni za opravu. Ale jinak platí to co jsem napsal :-) Protože se ale tazatel zřejmě ptá i na "účtování" do Peněžního deníku, tam se musí prohrabat Předkontacemi a vybrat si ty potřebné :-)

• 20. 1. 2016 18:54

MJ (neregistrovaný) 84.244.117.---

Děkuji za odpovědi. Ano, musím účtovat. Budu vybírat nabízené předkontace. Snad nebudu mít velké pokuty od Fú. :)

• 20. 1. 2016 19:23

Lenka28 (neregistrovaný) 90.181.96.---

Co myslíte tím, že musíte účtovat? V DE se neúčtuje. Nebo vedete účetnictví?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).