Hlavní navigace

Korekce odpočtu-opravdu nikdo nevíte

  • (neregistrovaný) 62.168.45.---

    21. 1. 2016 6:57

    Dobrý den,
    nevím si rady a na včerejší dotaz mi nikdo neodpověděl, tak to zkouším ještě jednou,prosím zkušené. V roce 2014 zakoupena 2 auta na leasing (60 měsiců), poskytnuta zaměstnancům i pro soukromé užití. Podle §75/4 ZDPH uplatněn u jedn.splátky odpočet dle kvalif.odhadu. Po skončení roku 2014 provedena korekce odpočtu podle skutečného užití. V roce 2015 se u jednoho z aut rozsah použití pro ekon.činnost podstatně zvýšil a já nevím, jestli mohu znovu provést korekci nebo jak postupovat? §78 a násl. se týkají dlouhodobého majetku, ale jak je to u leasingu ? Hledala jsem na internetu, ale všude řešeno u auta jako majetku. Děkuji a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).