Re: Roční zúčtování
ano,správně to je, ale úroky z hypotéky zcela jistě neuplatníte,neboť zaplacená daň vám pokryje sleva na popl. Pokud je to možné, ať si hypotéku uplatní manžel ( i když a ni tak není jisté, že bude uplatněna, už jenom proto,že uplatní i slevu na manželku, pravděpodobně i slevu na školku,ne?)
Re: Roční zúčtování
Vy jste slevu na poplatníka už asi vyčerpala, pokud jste měla podepsané prohlášení poplatníka. V RZD vám nebude co vracet. Manžel uplatní slevu na manželku bez příjmu. Vy hypotéku nevyužijete, nemáte z čeho, tak snad může manžel.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
Firmy musí řešit zmatek v hlášení zaměstnanců. Chyba v systému poslala špatná data
Chytila páječku za pálivý konec, přesto se nevzdala. Dnes tvoří unikáty z cínu i skla
Další spor Schillerové s Babišem, tentokrát jde o limity u zdravotních benefitů
Ženám rostou důchody v posledních letech rychleji než mužům
21. 1. 2016 12:51
Dobrý den, prosím o radu. V listopadu jsem nastoupila po RD do práce, příjem mám 20000,- hrubého za měsíce 11/12/2015.
Uplatním si roční zůčtování jelikož mám hypotéku na celou částku
Kč 24840,- a manžel si mě může také uplatnit celou částkou?
Ptala jsem se na FÚ a prý je to takto správně, jelikož jsem za rok 2015 neměla příjmy 68000 tak si mě může uplatnit celu částkou.
Prosím o rady, děkuji za odpovědi.