Hlavní navigace

Policejní renta

  • (neregistrovaný) 94.230.152.---

    21. 1. 2016 14:57

    dobrý den, patří renta do § 10 daně z příjmů ?bývalí policista, již neslouží a dostává každý měsíc rentu. Má to danit ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2016 15:41

      Luciec (neregistrovaný) 94.230.152.---

      Re: Policejní renta
      Aha pak jsem tedy zmatena z §10 odstavce 9 to je podle mého ono. Pak by to znamenalo to do §10 zapsat. Tak nevím

    • 21. 1. 2016 17:30

      .

      Re: Policejní renta + srážková daň
      Když nestačí informace od paní Líby, tak Vám nezbývá nic jiného, než se objednat k daňovému poradci a probrat to s ním. Nebo prostudovat i ostatní § ZDP

      Zákon o daních z příjmů
      § 36 Zvláštní sazba daně
      (2) Zvláštní sazba daně z příjmů pro poplatníky uvedené v § 2 a 17, pokud není v odstavci 1 nebo 9 stanoveno jinak, činí 15 %, a to
      v) z výsluhového příspěvku a odbytného u vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů podle zvláštních právních předpisů3), ..

    • 21. 1. 2016 22:10

      luciec (neregistrovaný) 176.62.233.---

      Re: Policejní renta + srážková daň
      >>>>dobrý den, patří renta do § 10 daně z příjmů ?bývalí
      >>>>policista, již neslouží a dostává každý měsíc rentu.
      >>>>Má
      >>>>to danit ?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>
      >>>Už to dostává zdaněné. Do DP to nepatří.
      >>Aha pak jsem tedy zmatena z §10 odstavce 9 to je
      >>podle
      >>mého ono. Pak by to znamenalo to do §10 zapsat. Tak
      >>nevím
      >
      >Když nestačí informace od paní Líby, tak Vám nezbývá
      >nic jiného, než se objednat k daňovému poradci a
      >probrat to s ním. Nebo prostudovat i ostatní § ZDP
      >
      >Zákon o daních z příjmů
      >§ 36 Zvláštní sazba daně
      >(2) Zvláštní sazba daně z příjmů pro poplatníky
      >uvedené v § 2 a 17, pokud není v odstavci 1 nebo 9 stanoveno
      >jinak, činí 15 %, a to
      >v) z výsluhového příspěvku a odbytného u vojáků z
      >povolání a příslušníků bezpečnostních sborů podle
      >zvláštních právních předpisů3), ..
      >paní Libusko , moc děkuji. Poslední info mi pomohlo .Jte moc laskavá.Lucka

    • 22. 1. 2016 8:22

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Není zač.
      >>>>>dobrý den, patří renta do § 10 daně z příjmů ?bývalí
      >>>>>policista, již neslouží a dostává každý měsíc rentu.
      >>>>>Má
      >>>>>to danit ?
      >>>>>Děkuji
      >>>>
      >>>>
      >>>>Už to dostává zdaněné. Do DP to nepatří.
      >>>Aha pak jsem tedy zmatena z §10 odstavce 9 to je
      >>>podle
      >>>mého ono. Pak by to znamenalo to do §10 zapsat. Tak
      >>>nevím
      >>
      >>Když nestačí informace od paní Líby, tak Vám nezbývá
      >>nic jiného, než se objednat k daňovému poradci a
      >>probrat to s ním. Nebo prostudovat i ostatní § ZDP
      >>
      >>Zákon o daních z příjmů
      >>§ 36 Zvláštní sazba daně
      >>(2) Zvláštní sazba daně z příjmů pro poplatníky
      >>uvedené v § 2 a 17, pokud není v odstavci 1 nebo 9
      >>stanoveno
      >>jinak, činí 15 %, a to
      >>v) z výsluhového příspěvku a odbytného u vojáků z
      >>povolání a příslušníků bezpečnostních sborů podle
      >>zvláštních právních předpisů3), ..
      >>paní Libusko , moc děkuji. Poslední info mi pomohlo
      >>.Jte moc laskavá.Lucka

    • 21. 1. 2016 17:34

      Líba (neregistrovaný) 90.177.44.---

      Re: Policejní renta
      V § 5, odst. 5 se píše, že se do základu daně nezahrnuje to, co je zdaněné zvlášní sazbou daně a v § 36, odst. 2 v, je napsáno, že je to např. výsluhový příspěvek.

      Jestli je v tom ještě někde nějaký háček, tak dejte vědět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).