Hlavní navigace

Krácení DPH - firemní auto

  • (neregistrovaný) 213.168.180.---

    25. 1. 2016 14:44

    Dobrý den, dle pokynu D6 není nutné krátit DPH z oprav a dalších provozních nákladů vozidla?? Pochopila jsem to správně?? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2016 14:49

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: krácení DPH - firemní auto
      to nevím, každý rok krátíme ze všech nákladů, pokud krátíme auto služebníxsoukromé, na konci roku v prosinci vypořádání

    • 25. 1. 2016 14:53

      box (neregistrovaný) 213.168.180.---

      Re: krácení DPH - firemní auto
      Viz bod 27 k § 24 odst. 2 Pokynu GFŘ č. D-6: „Při využívání motorového vozidla, které je zahrnuto v obchodním majetku poplatníka nebo v pronájmu, jak pro služební, tak i pro soukromé účely zaměstnanců a u kterého tudíž ani nemůže být uplatněn paušální výdaj na dopravu, se neuplatňuje režim poměrné výše nákladů (daňových výdajů), např. podle § 28 odst. 6 zákona, neboť tento režim není uplatňován ani pro poměrnou výši pořizovací ceny motorového vozidla zahrnované podle § 6 odst. 6 zákona do základu daně zaměstnance (společníka), která rovněž není závislá na skutečném fyzickém opotřebení, resp. na počtu ujetých kilometrů. Přitom výdaje (náklady) za pohonné hmoty jsou daňovým výdajem pouze při použití vozidla pro služební účely.“

    • 25. 1. 2016 15:05

      box (neregistrovaný) 213.168.180.---

      Re: krácení DPH - firemní auto
      no ale pletu daň z příjmu a DPH... takže krácení dph platí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).