Hlavní navigace

Plátce DPH na vše?

  • (neregistrovaný) 188.134.231.---

    28. 1. 2016 14:36

    Prosím zkušenější na tomto portálu, mám paní, která má 3 ŽL, jeden je na poskyt. a zprostř. spotřebitelského úvěru. Je přihlášená jako plátce DPH a "přesvědčuje" mě, že z tohoto podnikání nebude platit DPH. Já jsem přesvědčena, že když je plátce na jednu činnost, pak je plátce na všechny činnosti. Nebo se mýlím?
    Prosím, pokud máte někdo zkušenost, podělte se.
    Děkuji a všechny zdravím

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2016 14:48

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DPH + zprostředkování úvěru
      Doporučuji k prostudování ZDPH
      § 51 Plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně
      § 54 Finanční činnosti
      (1) Finančními činnostmi se pro účely tohoto zákona rozumí
      y) sjednání nebo zprostředkování činností uvedených v písmenech a), b), c), d), e), f), g), h), i), j), l), m), n), o), p), q), r), s), t) a u).

    • 28. 1. 2016 15:41

      Lenka68 (neregistrovaný) 80.90.140.---

      Re: DPH + zprostředkování úvěru
      Mýlíte se. Provize za zprostředkování úvěru se fakturuje bez DPH. Kdyby zprostředkovávala leasing, tak s DPH.

    • 29. 1. 2016 6:21

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH + zprostředkování úvěru
      >>>>Prosím zkušenější na tomto portálu, mám paní, která
      >>>>má
      >>>>3 ŽL, jeden je na poskyt. a zprostř. spotřebitelského
      >>>>úvěru. Je přihlášená jako plátce DPH a "přesvědčuje"
      >>>>mě, že z tohoto podnikání nebude platit DPH. Já jsem
      >>>>přesvědčena, že když je plátce na jednu činnost, pak
      >>>>je
      >>>>plátce na všechny činnosti. Nebo se mýlím?
      >>>>Prosím, pokud máte někdo zkušenost, podělte se.
      >>>>Děkuji a všechny zdravím
      >>>
      >>
      >Mýlíte se. Provize za zprostředkování úvěru se
      >fakturuje bez DPH. Kdyby zprostředkovávala leasing, tak s
      >DPH.

      Zprostředkování úvěru je od daně osvobozeno,
      >>nemáte nárok na uplatnění DPH na vstupu u výdajů
      >>souvisejících se zprostředkováním úvěru. uvedete plnění na ř. 50 DPH event. nař. 51 - Do výpočtu
      >>krátícího
      >>koficientu částka za zprostředkování by nebyla zahrnuta
      >>a
      >>tedy vám koeficient neovlivní. Samozřejmě za
      >>předpokladu, že je jedná o příležitostnou činnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).