Hlavní navigace

Silniční daň v s.r.o.

  • (neregistrovaný) 46.13.86.---

    28. 1. 2016 15:40

    Dobrý den,
    včera jsem se tady ptala na dotaz ohledně platby silniční daně (viz dotaz níže). Dostala se mi odpověď, že SD můžeme platit pouze za dobu užívání tj. za 9-12/2015. Vztahuje se toto i na PO nebo PO platí SD od data registrace bez ohledu,zda vozidlo užívá?
    Děkuji předem za pomoc.
    "Dobrý den,
    nevím si rady s počátkem povinnosti hradit silniční daň. Naše společnost prodává nové vozy. V loňském roce jsme z obchodních důvodů zaregistrovali na naši společnost, ale neužívali. Pro nás bylo vozidlo v evidenci stále jako zboží. Asi za tři měsíce se vedení rozhodlo, že toto vozidlo začne používat jako služební.
    Nevím, zda mohu začít platit SD až od doby zařazení do užívání společnosti nebo již od zaregistrování.
    V §2 zákona o siln.dani je, že předmětem jsou vozy užívané k podnikání. My jsme ho začali používat až od 9/2015 a registrované bylo v 6/2015.
    Děkuji předem za pomocné rady."

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2016 19:29

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: silniční daň v s.r.o.
      Takhle to tam tedy podle mě není... Já tam vidím v případě PO pouze "používaná poplatníkem daně z příjmů PO..."


      Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen „vozidla“) registrovaná v České republice, provozovaná v České republice a používaná

      1. poplatníkem daně z příjmů právnických osob s výjimkou používání k činnosti veřejně prospěšného poplatníka daně z příjmů právnických osob, pokud příjmy z této jeho činnosti nejsou předmětem daně z příjmů, nebo

      2. poplatníkem daně z příjmů fyzických osob k činnosti nebo v přímé souvislosti s činností, ze kterých plynou příjmy ze samostatné činnosti podle zákona upravujícího daně z příjmů.

    • 29. 1. 2016 8:28

      promis (neregistrovaný) 77.237.150.---

      Re: silniční daň v s.r.o.
      Díky za opravu, dívala jsem se určitě do staré verze zákona.
      To tedy znamená, že jakmile PO zaregistruje na sebe vozidlo, platí SD bez ohledu fyzického užívání vozu?
      Tak si tedy přiznání opravím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).