Hlavní navigace

Pořadí exekucí

 • (neregistrovaný) 91.139.4.---

  29. 1. 2016 13:05

  Prosím o radu v určení na kterou exekuci budu zasílat srážky. Ze ZL jsem se dozvěděla o exekucích. Kontaktovala jsem exekutory. Přišlo usnesení. Předchozí za-tel srážel na 2x přednostní exekuce. Dle mého názoru měl srážet jen na 1 přednostní (uvedený datum usnesení o pokračování srážek dříve než na ostatních exekucích). Podle čeho se má řídit, abych mohla poslat deponované srážky? Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2016 13:08

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Re: Pořadí exekucí
   Datum usnesení vám k ničemu není. Vás zajímá datum doruční prvnímu plátci. Srážet budete podle pořadí, které vám předchozí zaměstnavatel vypsal na zápočtový list zaměstnance.

  • 11. 2. 2016 15:40

   JUDr. David Vozák (neregistrovaný) 213.235.66.---

   Re: Pořadí exekucí
   Dobrý den.

   Denně se setkáváme s případy lidí, kteří nedosáhnou na oddlužení za současných podmínek. Pokud pominu důvod, proč se zadlužuli a negativní dopady na věřitele, je jasné, že se tito sami ze složité situace nedostanou a že budou pouze přítěží na straně sociálních výdajů rozpočtu našeho státu.Takže podle mě nezní otázka jestli vůbec, ale spíše jak a za jakých podmínek. Jinak všichni spořádaní občané budou na tyto osoby nadále platit ze svých odvodů státu. Podotýkám, že si plně uvědomuji, jaká je právní odpovědnost dlužníka a jaká je situace věřitele.

   Zdraví JUDr. David Vozák, www.abivia.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).