Hlavní navigace

Potvrzení zaměstnavatele - daň. zvýhodně

• (neregistrovaný) 185.61.87.---

29. 1. 2016 13:28

Dobrý den,

jsem v tom nová a tak se chci zeptat. Zaměstnanec žádá a potvrzení, že neuplatnoval za rok 2015 slevu na dítě, kt. potrebuje pro manželku. Našla jsem formulář potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníku pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění.

To je to co mu mám vydat a s dnešním datumem? a co má být u dětí od kalendářního měsíce/roku??

prý toto potvrzení slouží dlouhodobě, mění se jen pokud je změna u dítětě nebo změna zaměstnavatele. Můžete někdo rozluštit tuto záhadu pro mě?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2016 13:36

.

Re: potvrzení zaměstnavatele - daň. zvýh
      Podívejte se do formuláře Přiznání k dani z příjmu FO za rok 2015
      4.strana Přílohy DAP
      Je tam uvedena, na rozdíl od loňského roku, jako příloha
      "Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění"
      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5405_22.pdf?201601291339
      Ať žijí papíry

• 29. 1. 2016 14:27

AlP (neregistrovaný) 185.61.87.---

oni existuji prave dve a kazdy je jiny...nechapu ten rozdíl, dala jsem mu to pro účely pro podání danoveho priznání...a uvidime

• 29. 1. 2016 14:51

.

Tak se zeptejte zaměstnance, jestli Potvrzení potřebuje jeho manželka pro svého zaměstnavatele, nebo jako přílohu ke svému daňovému přiznání.

• 29. 1. 2016 13:39

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Jestliže to manželka potřebuje na rok 2015 a on celý rok daňové zvýhodnění neuplatňoval, tak napište od ledna 2015. Pokud přestal uplatňovat během roku, tak od příslušného měsíce.

Datum vystavení by mělo být do 15.2., jestli to potřebuje k RZD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).