Hlavní navigace

Daň z nabytí nemovitosti

  • (neregistrovaný) 188.95.124.---

    1. 2. 2016 14:27

    Majitel nemovitosti chce darovat 1/2 nemovitosti 3.osobě (pozemek + nemovitost ve fázi výstavby - stavební povolení na jméno majitele)

    Platila by obdarovaná daň z nabytí nemovitosti, nebo by se tam vztahovalo osvobození dle §7 z.o dani z nabytí nemovitosti?

    Popř. jaké další daně by musel dárce nebo obdarovaný uhradit (daň z příjmu....)

    děkuji´za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2016 15:27

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: Daň z nabytí nemovitosti
      Vaše čtení zákona mělo skončit u §2 - předmětem daně z nabytí je úplatné nabytí nemovitosti...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).